בע"ה י' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מצפה חדש יחנך לזכר ארי פולד הי"ד

היום (ה') יחנכו נשים בירוק יחד עם משפחת פולד מצפה חדש לזכרו בשמורת עוז וגאו"ן הצופה על עמק הברכה וכן על הנקודה בה נרצח ארי הי"ד

  • מערכת הקול-היהודי
  • ל' חשון תשע"ט - 10:56 08/11/2018
גודל: א א א
בניית המצפה  (צילום: נשים בירוק)
בניית המצפה (צילום: נשים בירוק)

היום (ה') ייתקיים בשמורת עוז וגאו"ן הסמוכה לצומת הגוש טקס לחניכת נקודת תצפית חדשה שנבנתה לזכרו של ארי פולד הי"ד.

המצפה נבנה מרצפת עץ גדולה, ספסל וסככה גדולה וממנו ניתן להשקיף על העמק הגדול הפרוס בין צומת הגוש לכיוון חברון. בין היתר ניתן לראות את הקניון בו נרצח ארי על ידי המחבל. 

בהודעה שפרסמו נשים בירוק כתבו: "היום ב12:00- עולים עם משפחת פולד למצפה ארי פולד הי"ד בעוז וגאו"ן. בליל שאחרי רצח חברנו-שותפנו לדרך, הגיבור ארי פולד הי"ד, התחלנו בהנצחתו בשמורת עוז וגאו"ן ע"י הקמת מצפה הצופה על כל האזור.

ארי מהווה השראה למסירות נפש למען ארץ ישראל ועם ישראל. הוא מצטרף לשרשרת הגיבורים שלחמו למען תקומת ישראל. המצפה שהוקם לזכרו בשמורת עוז וגאו"ן מטרתו חינוכית, הוקם בעזרת אוהבי ארץ ישראל ואנשי גוש עציון המסורים להעמקת שורשים בחבל ארץ זה", כתבו.

לפני יומיים בטקס הענקת עיטורי גבורה של המשטרה והמשרד לבטחון פנים קיבלה משפחת פולד את עיטור המופת שהוענק לארי הי"ד.

"בעודו צועד בכיכר עציון בצומת גוש עציון הגיח מחבל מאחורי האזרח ארי יואל פולד ז"ל, התנפל עליו ודקר אותו בגבו ובצווארו.

ארי ז"ל הסתובב אל המחבל, הבחין בסכין המגואלת בדמו, קרא: "מחבל, מחבל!" הדף את המחבל ונאבק בו. עם מנוסת המחבל, ועל אף פציעתו האנושה, רדף ארי ז"ל אחר המחבל בשארית כוחותיו, והצליח לירות בו בנשקו האישי בטרם התמוטט ונפל על הארץ. ארי ז"ל פונה לביה"ח הדסה עין כרם פצוע אנושות, אך למרבה הצער מת כתוצאה מפציעתו.

בפעולותיו, על אף פציעתו האנושה, ובכוחותיו האחרונים, מנע ארי ז"ל מהמחבל להמשיך את מסע ההרג של המחבל. עיטור המופת האזרחי מוענק לארי יואל פולד ז"ל על מעשה שנעשה באומץ לב, הראוי לשמש מופת", נכתב לזכרו.

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד