בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מקורבו של עבאס משבח את הכנעת הממשלה

חוסין אלרפאיעה תושב הנגב, מקורבו של ח"כ מנסור עבאס, מכריז על ניצחון והכנעת הממשלה. "צעירים ביצעו לחימה קשה למען האדמה". ח"כ יאיר גולן לבדואים: "תעשו מה שצריך בשטח, יש לכם היום כוח בממשלה שבחיים לא היה".

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א שבט תשפ"ב - 14:43 13/01/2022
גודל: א א א
נפתלי בנט, מנסור עבאס ויאיר גולן במליאת הכנסת (קרדיט: דוברות הכנסת)
נפתלי בנט, מנסור עבאס ויאיר גולן במליאת הכנסת (קרדיט: דוברות הכנסת)

מספר שעות לאחר שממשלת ישראל הודיעה על הפסקת נטיעות קק"ל בנגב, שולח מקורבו של חה"כ מנסור עבאס יו"ר מפלגת רע"מ של התנועה האסלאמית, חוסין אלרפאיעה, סרטון בו הוא משבח ומהלל את נצחון הצעירים ש'שביצעו לחימה קשה למען הגנה על האדמה".

בין היתר אומר אלרפיעה, כפי שפרסם עיתונאי מקור ראשון, אסף גיבור בחשבונו: אני פונה לכל משפחותינו ברחבי הנגב - אנחנו היום השגנו שני ניצחונות: הניצחון הראשון שהכוחות יצאו משטחנו בהסכם עם הממשלה. והניצחון הנוסף הוא שהסוגיה שלנו קיבלה חשיפה מול כל העולם, באמצעות התקשורת הבינלאומית והמקומית, וזהו הישג גדול לכל תושבי הנגב ובמיוחד לצעירים שביצעו לחימה קשה למען האדמה ולמען הגנה על האדמה".

בהמשך דבריו מבקש מתושבי הנגב להתכנס להפגנה היום (ה') בשעה 15:30, בכדי 'להמשיך ולקצור את פירות הניצחון'.

סגן הרמטכ"ל לשעבר וסגן השרה, חה"כ יאיר גולן, דיבר מול נציגות בדואית בנגב ואמר להם בין היתר: "תעשו מה שצריך בשטח, יש לובי חזק מאוד בעד הבדואים בתוך הכנסת - תנו לו לעבוד. יש לכם היום כוח בממשלה שבחיים לא היה לבדואים בנגב. לא רק רע"מ. מר"צ תשמור על האינטרסים שלכם, אני מקווה שגם העבודה".

"אני יכול להגיד לכם שמאיר כהן מיש עתיד הוא איתכם. אלון שוסטר מכחול לבן איתכם. הקמנו לובי חקלאי בכנסת. בלמנו את כל המהלכים של פורר וליברמן. אז למה שלא נבלום את אלקין, מה הבעיה? אלקין התפרע? בסדר נרגיע אותו. יש מי שירגיע אותו .תזכרו שאין לו כוח בממשלה. אם מחר בבוקר אנחנו אומרים לו חביבי אם אתה לא עוצר את זה אנחנו מחר לא נצביע יותר עם החוקים של הממשלה... צריך לעבוד חכם".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

יו"ר תנועת אם תרצו, מתן פלג: "מדובר בכניעה מוחלטת לאחים המוסלמים. זו חרפה שאין כדוגמתה שמדינת ישראל מרימה ידיים מול הבריונות הזו".

ארגון "עד כאן" בתגובה להחלטה להפסקת נטיעות עצי קק"ל בדרום: "עוד התקפלות מפוארת של הממשלה בפני מליציות הבדואיות החמושות. ממשלת בנט-עבאס הביאה אותנו למצב  בו, מבצע נטיעות של קק"ל באדמות מדינה בנגב הפך ממשימה ציונית למעשה שאינו לגיטימי, אשר גורר תקיפת שוטרים ואזרחים, שריפת מכוניות וסגירת צירים על ידי חמושים בדואים תוך הבלגה של הרשויות".

מה שמתחיל בהעברת תקציבים לתנועה האיסלאמית ומשם לחמאס ממשיך באיבוד הנגב. לאן עוד נדרדר?!".

בנוסף, באוניברסיטת תל אביב התקיימה היום הפגנת תמיכה במגזר הבדואי בנגב, כשברקע מתנוססים דגלי פלסטין, כך פרסם בחשבונו כתב הדרום של ערוץ 14, אריאל עידן.

 
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 56 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד