בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נהג אוטובוס תקף נוסע ומשפחתו - המשטרה סגרה את התיק

נהג אוטובוס ערבי תקף נוסע, קילל וכלא אותו ואת משפחתו והותיר אותם בצד הכביש כשציודם בתא המטען. הנוסע התלונן, המשטרה סגרה את התיק.

  • יח"צ
  • ל' ניסן תשפ"א - 10:56 12/04/2021
גודל: א א א

נהג אוטובוס ערבי, של חברת אפיקים, תקף נוסע לעיני אשתו ובנו הפעוט, כלא אותו ואת משפחתו באוטובוס ללא מזגן, קילל אותו, בעט בו ברדתו במדרגות האוטובוס, הותיר אותם בצד הכביש ונסע כשהציוד שלהם בתא המטען, תוך שהוא מנסה לדרוס את הנוסע.

הנוסע התלונן, אולם במשטרה החליטו שלא לפתוח בחקירה. כעת הגיש עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו ערר לפרקליטות בבקשה לחקור את התקיפה ולהעמיד לדין את הנהג.

התקיפה אירעה לפני כחצי שנה, בערב ראש השנה, בשעות הצהריים. בערר תואר כי י', אשתו ובנו בן השנתיים המתינו בשכונת רמות בירושלים לאוטובוס הנוסע לבני ברק. המשפחה הצעירה עלתה לקו 422 של חברת אפיקים, אולם לאחר שהתחילה הנסיעה גילה י' כי כרטיס ה'רב קו' שלו אינו טעון בכסף.

בעוד מנסה י' למצוא פתרון ולהתקשר לחברת אפיקים להסדרת העניין, החל הנהג לקלל ולנהוג בתוקפנות "אתם החרדים גנבים וסחטנים ואני אראה לך מה זה". י' ומשפחתו היו הנוסעים היחידים באוטובוס.

לפתע, 200 מטר לאחר תחנת 'שמואל הנביא', "עצר הנהג את האוטובוס וכיבה את המנוע תוך שהוא צועק לעבר המערער 'אתם חרדים גנבים וסחטנים, לא מגיע לכם מזגן'. הנהג יצא מהאוטובוס, סגר את הדלת על המערער, אשתו ובנו ולמעשה כלא אותם באוטובוס ללא מזגן".

רק לאחר מספר דקות עלה הנהג בחזרה לאוטובוס, תוך שהוא מקלל את י'. אשתו ובנו של י' מיהרו לרדת מהאוטובוס, וי' אחריהם. בעת שהיה י' בפתח האוטובוס בעט בו הנהג לפתע ובעוצמה בגבו. מעוצמת הבעיטה עף המערער קדימה מחוץ לאוטובוס. כאשר המגבעת שלראשו עפה ונהרסה, חפצים ומגשי אוכל שהחזיק בידיו נפלו לרצפה וחליפתו נקרעה, כל זאת בנוסף לכאבים מהם סבל.

אשתו של י' צעקה לנהג שיפתח את תא המטען, שם היו חפצי המשפחה, בעוד בנו הפעוט ממרר בבכי. כשהבחין י' כי הנהג מתכונן להמשיך בנסיעה עם הציוד נעמד מול האוטובוס על מנת לעוצרו ולהוציא את הציוד מתא המטען, תוך שהוא מזעיק את המשטרה.

חרף זאת החל הנהג בנסיעה לכיוון המערער אשר ניצל מדריסה ברגע האחרון לאחר שזינק לצד הכביש. י' ומשפחתו נאלצו לנסוע במונית לבני ברק על מנת להגיע בזמן לפני החג, ולהגיע למסוף חברת אפיקים לשם לקיחת הציוד.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

י' הגיש תלונה למחרת החג במשטרת לב הבירה בירושלים, אולם להפתעתו הרבה קיבל לאחרונה הודעה באמצעות מערכת מנ"ע כי הוחלט לסגור את התיק ללא חקירה, "מהעילה: נסיבות העניין בכללותן אינן מתאימות לפתיחה בחקירה, שכן מדובר באירוע שההליך הפלילי אינו מסגרת מתאימה לבירורו".

בסוף הערר הדגיש עו"ד בלייכר כי מדובר באירוע חמור ביותר בו נהג אוטובוס ציבורי תוקף אב לעיניי אשתו וילדו הפעוט, כולא אותם באוטובוס ואף מנסה לדרוס אותם, בזמן שהוא נוסע באופן מכוון עם חפציהם האישיים ומותיר אותם בכביש חסרי כל. עוד הוסיף בלייכר: "לא ברור אפוא כיצד תלונה כל כך חמורה נסגרת ללא חקירה". בלייכר ביקש לפתוח את תיק החקירה ולהביא את הנהג לדין.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מסר: "זהו אירוע טראומתי קשה ביותר. מרשי אמר כי ראה את השנאה בעיניים. פשוט לתקוף בנאדם ליד המשפחה שלו, ליד התינוק שלו, להשאיר אותו ברחוב, להוציא אותו מהאוטובוס, בערב חג. לקחת את הציוד שלו, להמשיך בנסיעה באוטובוס ולנסות לדרוס אותו - זה אירוע שלא יכול לעבור בשתיקה, וודאי שנהג בתחבורה ציבורית צריך לתת על זה את הדין ולא להמשיך בתפקידו".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


58 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד