בע"ה י' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נחשף טפח מתכנית טראמפ

ג'ארד קושנר אמר כי התכנית כוללת "שרטוט גבולות בין ישראל לפלסטינים" ו"הנהגה אחת לרצועת עזה והגדרה המערבית"

  • כ' אדר תשע"ט - 22:31 25/02/2019
גודל: א א א
(חיים צח/לע"מ)
(חיים צח/לע"מ)

התכנית המדינית של נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ, המכונה בשם גם תכנית המאה, צפויה להתפרסם לאחר תוצאות הבחירות לכנסת ה-21 ולפני הרכבת הממשלה. בינתיים, חתנו יועצו הבכיר ג'ארד קושנר חשף היום (שני) חלק מפרטיה של התכנית, ואמר כי התכנית תעסוק ב"פתרון סוגיית הגבול בין הישראלים לפלסטינים".

את הדברים אמר קושנר בראיון לרשת 'סקיי ניוז' בערבית והוסיף "אנחנו רוצים לראות את רצועת עזה והגדה המערבית מאוחדות תחת הנהגה אחת".

קושנר עורך כעת ביקורים ושיחות במספר מדינות במזרח התיכון והוא צפוי לבקר גם בערב הסעודית, באיחוד האמירויות, בקטאר ובעומאן, בכדי לגייס התחייבויות כלכליות לתמיכה בתוכנית השלום.

"תוכנית השלום שאנחנו מציעים תיתן לישראלים ופלסטינים יותר ממה שהם נותנים, אבל על שני הצדדים לתת ויתורים". לדבריו של קושנר, "התוכנית המוצעת מתרכזת במתן יכולת לעם הפלסטיני ליהנות מאפשרויותיו ולתת הזדמנות לעם הישראלי להשתלב כראוי באזור".

"הצד המדיני של התוכנית מפורט מאוד ומתרכז בשרטוט גבולות ובפתרון סוגיות הסדר הקבע. המישורים הכלכלי והמדיני בתוכנית קשורים קשר הדוק. למדנו את הכלכלה הפלסטינית ומצאנו אפשרויות רבות להשקעה. אולם, כדי לממש אותן אין מנוס מלשים קץ למתיחות".

"פתרון סוגיית הגבולות בין הישראלים לבין הפלסטינים יבטיח זרימה חופשית של סחורות ואנשים ויביא ליצירת הזדמנויות עבודה חדשות".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד