בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נחשפו תמלולי החקירה של הקטין מרחלים

אמש פורסמו תמלולי חקירתו של הקטין שלנעצר בחשד לרצח הערבייה: "לשב"כ אין בעיה להמציא ממצאים ולגרום לבן אדם להודות בדברים שהוא לא עשה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו אדר ב תשע"ט - 10:34 02/04/2019
גודל: א א א
הפגנה למען שחרור הקטין. ארכיון  (יוסף פריסמו)
הפגנה למען שחרור הקטין. ארכיון (יוסף פריסמו)

 

תמלילי חקירתו של הקטין שנעצר בחשד לרצח הערבייה עאישה א- ראבי נחשפו אתמול בתאגיד השידור כאן.

הקטין, תלמיד הישיבה ביישוב רחלים שנעצר עם חבריו לפני מספר חודשים בתנאים קשים ובהמשך הואשם בהריגה בעקבות ראיה חלקית שהוצגה. הראיה הינה ממצא של די אן אי אשר לא משוייך אליו במוצהר. על פי עורכי דינו של הקטין בית המשפט לא יקבל ראיה כזו. בחקירותיו ניסה הקטין להסביר לחוקריו מה יכול להיות שגרם למציאת הממצא .

"אני חי שם שנה וחצי ויוצא להסתובב שם הרבה.

אני הולך בעצה של רבי נחמן – הולך כל יום בשדות, להתבודד ולדבר עם השם. אני מעשן, אז יוצא לי לירוק הרבה. יכול להיות שירקתי ופגעתי פעם אחת באבן. או שהשתנתי, או שנחתכתי וירד לי קצת דם. אולי באיזה קומזיץ נחתכתי כשאספתי קרשים, אז אני לא יודע".

הקטין אמר עוד לחוקריו: "אני מאמין שאתם - המשטרה, זה התפקיד שלכם למצוא את האמת ולגלות את האשם האמיתי, לגלות שאני חף מפשע. אני בחיים שלי בחרתי בדרך של תורה. אני לומד הרבה ורוצה לגדול להיות רב. בליל שבת אני לא הולך לעשות שטויות – גם לחלל שבת ולזרוק אבן, גם לא תרצח, שזה האיסור הכי חמור בתורה".

החוקרים הציגו לו ממצאים שנמצאו במכשירו הסלולרי בעלי תוכן נגד ערבים:  "אני באתי לדבר על מה שהיה בשבת. לא על שום דבר אחר. אם אתה רוצה לדבר על כל דבר אחר - תבוא אליי לבית ואני אכין לך קפה. בסוף זה רק תמונות, לא אני צילמתי אותן. זה איזה 15 תמונות מתוך 500".

החוקרים עימתו את ל' עם העובדה שמסר את גירסתו, רק אחרי שהוחלט להגיש נגדו כתב אישום. בתגובה הוא טוען:"אני יודע שלשב"כ אין בעיה להמציא ממצאים ולגרום לבן אדם להודות בדברים שהוא לא עשה. מהרגע שבאתי לפה אני מקבל יחס משפיל, קשור לכיסא כל היום, עם ידיים מאחורי הגב, לא יכול להירדם כי כואבות לי האוזניים מהצעקות של החוקרים, שמבזים אותי ומקללים אותי והשמיעו לי מוזיקה בשבת בכוונה.

"כשקיבלתי יחס כזה אז החלטתי שאני לא משתף פעולה. כשדיברתי עם עורך הדין אחרי הדיון האחרון, הבנתי שיש את הראיה הפורנזית (DNA) המעפנה הזאת. החלטתי לפנות אליכם ולהסביר אותה בדיון".

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


12 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 96 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד