בע"ה י"א כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ניסיון גיוס או שיחת איומים? האזינו לשיחת השב"כ

נציג שב"כ התקשר לתושב ירושלים וניסה לזמן אותו לפגישה. התירוץ: "נושא ביטחוני חשוב". במהלך השיחה זרק נציג השב"כ איומים שונים לעבר התושב שהשיב "אתם גוף מושחת, לא יודע איך אתם ישנים בלילה".

  • יח"צ
  • י' תמוז תש"פ - 08:48 02/07/2020
גודל: א א א

ד', בחור ישיבה ירושלמי, הופתע לקבל שיחת טלפון מאיש שב"כ, שניסה לגרום לו להיפגש עימו בתירוצים שונים, כולל איומים. ד' לא הסכים לפגישה, ואף השיב לאותו סוכן כי השב"כ הוא גוף מושחת וכי הם 'רודפים את הצד הלא נכון'.

שיחת הטלפון התקבלה לפני כשבועיים, והמטלפן הציג את עצמו "אחראי על הר הבית והעיר העתיקה, זה התפקיד שלי. יש לך השבוע איזה חצי שעה שנוכל להיפגש? באיזושהי תחנת משטרה". בהמשך הציג את עצמו כ"בנאי". לדברי ד', הרקע לשיחה הוא סיור "סיבוב שערים" שערך עם חבר בעיר העתיקה מספר שבועות קודם לכן.

מששאל ד' למטרת הפגישה, השיב בנאי "לברר איזשהו נושא ביטחוני שאני רואה שהיית קשור, וגם להעביר לך איזה מסר קטן. אני חושב שפחות מתאים לטלפון".

לאורך השיחה חתר בנאי לקיום פגישה רשמית עם ד', ושב והציע להיפגש בתחנת משטרה. בנאי המשיך לנסות לשכנע את ד' להסכים לקיום הפגישה, כולל איומים מרומזים על השלכות העניין "זה לא חקירה ואתה לא מואשם בשום דבר, זה חצי שעה של נושא ביטחוני שחשוב לי להעביר לך, לפני שיכול להיות שיהיו השלכות לנושא הביטחוני הזה. אני פחות רוצה לפתוח בטלפון".

האזינו לשיחה:

לאחר מכן ענה ד' לבנאי "תתבייש במה שאתה עושה. אתם חיים בקונספציה שיש פה אנשים שרוצים לעשות בלאגן. הזמן שלכם מיותר. אם באמת חשובה לך המדינה ועם ישראל, תמצא עבודה אחרת. השב"כ יכול להיות גוף נפלא כשהוא יתעסק באוכלוסייה שבאמת גורמת נזק לעם ישראל. לא יודע איך אתה ישן בלילה כשאתם רודפים את הצד הלא נכון".

בתשובה ענה בנאי "אני פחות מעוניין לשמוע מה אתה מציע. כרגע אתה נמצא ברף הפעילות הנמוך. אתה צריך לקחת אחריות על מעשיך". ד' המשיך וטען כנגדו "אתם עושים את הדבר הלא נכון. מציע לך מלב אוהב, כדאי שתחשוב. אתה בטח מקבל הוראות".

בנאי השיב לד' "אתה כבר לא ילד, כדאי לך להשקיע אנרגיה בכיוונים הנכונים", ד' בתגובה תיאר כי "אמון הציבור בכם ירד מתחת לאפס, נטו בגלל הפעילות שלכם ואיך שאתם מתנהגים. קחו לתשומת ליבכם ומהר". בנאי השיב "תודה" וסיים את השיחה.

מארגון חוננו אשר מסייע לתושב נמסר "המחלקה היהודית בשב"כ לא פוסקת מלהיטפל לאזרחים תמימים ולהלך עליהם אימים. בשיחה מדגיש איש השב"כ כי הבחור אליו התקשר לא חשוד בדבר ואף על פי כן הוא משגר לעברו איומים חסרי פשר. מדובר בפרקטיקה חמורה".

"מצער מאוד שנבחרי הציבור, ובעיקר ראש הממשלה הממונה הישיר על השב"כ, לא שמים סוף להשתוללות הזו שחוזרת על עצמה".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד