בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נמשכת שרשרת המחדלים בתיק החתונה

תיק מז"פ שכלל בדיקות להוכחת הטענה שנאשמי החתונה נופפו בנשק אמיתי - אבד. "מחדלים קשים וקיצוניים בניהול תיק חתונת השנאה"

  • יח"צ
  • כ"ו ניסן תשע"ט - 13:40 01/05/2019
גודל: א א א
בימ"ש השלום בירושלים (צילום: דוד אור שחר)
בימ"ש השלום בירושלים (צילום: דוד אור שחר)

תיק מז"פ שכלל בדיקות להוכחת הטענה שנאשמים נופפו בנשק אמיתי במהלך החתונה אבד. כך עלה מדיון שהתקיים שלשום בתיק החתונה בבית משפט השלום בירושלים. 

במהלך הדיון בשלב ההוכחות, הגיעו גם אתמול להעיד עדים מטעם המשטרה אחד מהם היה מומחה שמסר חוות דעת ולפיה יש התאמה בין הנשק שנופפו בו שני נאשמים לרבות החתן לבין נשק אמיתי שנמצא ברישיון אצל אחד מהם. 

הפרקליטות העלתה את המומחה על דוכן העדים לאור תגובת הנאשמים כי מדובר בנשק צעצוע, אלא שבמהלך חקירתו הנגדית של המומחה על ידי עורכי הדין איתמר בן גביר, ויצחק בם ועורכי הדין מטעם עמותת חוננו עדי קידר, דוד הלוי, אביחי חג'בי ומשה פולסקי עלה כי אבד תיק המז"פ באמצעותו ביקש המומחה להוכיח את טענותיו. 

כאשר המומחה נשאל האם הוא ערך שיחזור או בדיקת אימות לבדיקתו הוא גילה כי התיק נעלם וכדבריו: "עד הבוקר חיפשו את התיק אך לא מצאו". 

המשמעות היא ששוב אבדה ראיה מרכזית לתביעה כאשר כבר בדיונים הראשונים נחשף כי במשטרה איבדו גם את הקלטת המקורית של החתונה. 

עורך הדין איתמר בן גביר אומר הבוקר כי: "כאשר מגישים כתב אישום שיש בו רדיפה פוליטית והתנכלות אין פלא שמאבדים עוד ועוד חומרים מהתיק ומתגלים שוב ושוב מחדלים. הגיע הזמן שהמשטרה והפרקליטות יפסיקו את הרדיפה נגד הנאשמים ויחזרו בהם מכתב אישום מופרך ובעייתי ביותר שסותר את עקרונות הדמוקרטיה". 

עו"ד עדי קידר מסר: "פעם נוספת אנו נתקלים במחדליה הקשים והקיצוניים של התביעה בניהול תיק חתונת השנאה. המדינה כל כך ראתה חשיבות בהגשת כתב אישום מופרך ומפלה מיסודו ובדרך הפתלתלה ובניסיון הנואל להרשיע נאשמים חפים מפשע, שחדרו לפרטיותם, ונכנסו לחתונה - לאירוע פרטי, אנו נתקלים פעם אחר פעם בראיות משמעותיות שנעלמו ונאבדו. אנו נמשיך להילחם על חפותם הברורה של הנאשמים ולהצביע על מחדליה של התביעה והרצון להרשיע את הנאשמים בכל מחיר והכל בהנחיית שי ניצן פרקליט המדינה."

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד