בע"ה ה' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נפתח משפטו של פעיל השמאל הקיצוני עזרא נאווי

הבוקר נפתח משפטו של עזרא נאווי, המואשם במסירת מידע על ערבים שמכרו קרקעות ליהודים לידי הביטחון המסכל של הרשות

  • כ"ז חשון תשע"ט - 09:23 05/11/2018
גודל: א א א
נאווי הבוקר בבית המשפט (צילום: עד כאן)
נאווי הבוקר בבית המשפט (צילום: עד כאן)

הבוקר (ב') נפתח משפטו של עזרא נאווי, המואשם בכך שבמספר הזדמנויות מסר מידע אודות ערבים שהיו צדדים לעסקאות החזקת ומכר מקרקעין באזור דרום הר חברון, לידי כוחות הביטחון המסכל ב'רשות הפלסטינית'. 

כתב האישום הוגש על דעת פרקליט המדינה בהתאם לתשתית הראייתית שהתגבשה בתיק, אותה סיפק ארגון 'עד כאן' לרכזי המודיעין במשטרה, כבר לפני שלוש שנים.

מדובר בחומרים שנאספו במסגרת תחקיר שערך הארגון בקרב ארגונו של נאווי אשר במהלכו נחשפה פעילותו של נאווי בדבר הסגרת פלסטינים שמכרו קרקעות ליהודים לידי הביטחון המסכל הפלסטיני. 

לפי ארגון 'עד כאן', הראיות מבססות חשד לעבירות בטחון חמורות, בין היתר של קשירת קשר לחטיפה ופגיעה באזרח ישראלי.  בארגון מוסיפים כי "נאספו ראיות רבות המגבשות עבירות אלימות ועבירות ביטחוניות הקשורות בעצם פעילותם הקבועה של החשודים באזור שטחי יו"ש, החל מהפרות סדר כנגד כוחות צה"ל והמשך בעבירות ביטחוניות..".

בחומרים שהועברו למשטרה תועד נאווי מודה בפני עוזרו א', שיש לו קשר למותו של אבו חליל, ערבי תושב דרום הר חברון. נאווי מספר כי מסר את המידע לביטחון המסכל, ש"טיפל" באבו חליל, ולאחר מכן חלה אבו חליל ומת. " קיבל סטרוק והיה חולה, ומאשימים קצת אותי בזה.. יש לי יד בזה. העברתי את זה לביטחון המסכל, אין לי פה סנטימנטים". 

כמו כן, סיפר נאווי לא' כי כבר מספר פעמים שמסר את פרטיהם של מוכרי קרקעות ומתווכים שמתקשרים אליו לידי שירותי הביטחון הערבים. נאווי מסביר בשיחה כי כדי למנוע מכירת קרקעות ליהודים הרשות הורגת את מוכרי הקרקעות הפלסטינים, ומאלצת בעלי אזרחות ישראלית לעזוב את הארץ.

 

נאווי תועד אומר כי "..(הרשות הפלסטינית) תופסת אותם, הורגת אותם. לפני שהיא הורגת אותם היא מרביצה להם הרבה, מענים אותם. קודם זובור אחר-כך גזנגה.."

גלעד אך מנכ"ל 'עד כאן' מסר לקראת פתיחת המשפט:

"לפני כשלוש שנים הגשנו למשטרת ישראל תיק ראיות מקיף ויסודי המראה כיצד פעילי 'זכויות אדם' בראשות עזרא נאווי מ'תעאיוש' , גיא בוטביה מ'רבנים לזכויות אדם' ונאסר נאווג'ה מ'בצלם' הסגירו פלסטינים לביטחון המסכל בידיעה שהם יעברו עינויים ואח"כ יירצחו, רק מכיוון שאותם פלסטינים שקלו למכור קרקעות ליהודים. 

כבר לאחר חודשיים המשטרה העבירה את התיק לפרקליטות המדינה, ואנו שמחים להיווכח שסופסוף מתחיל המשפט נגד נאווי וכבר מחר יתקיים הדיון הראשון בנושא.

תופעה הזויה זו של שיתופי פעולה בין ארגונים אנרכסיטים אנטי ישראלים ובין מנגנוני הביטחון הפלסטיני, מביאה רק מוות ועינויים לאזור ובוודאי שלא זכויות אדם. אנו שמחים שמשפטו של נאווי נפתח, ומקווים שהצדק יצא לאור במהרה. אנו בארגון עד כאן נמשיך לתעד ולחשוף את פעולותיהם האמיתיות של אותם הארגונים' ". 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד