בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חקירת עזרא נאווי: נציב הביקורת נגד הפרקליטות

תלונת "עד כאן" על הפרקליטות בנוגע לכתב האישום נגד עזרא נאווי נמצאה מוצדקת

  • אוריאל דויטש
  • כ"ו תשרי תשע"ח - 11:40 16/10/2017
גודל: א א א
עזרא נאווי מובל לדיון (הלל מאיר TSP)
עזרא נאווי מובל לדיון (הלל מאיר TSP)

נציב הביקורת על הפרקליטות, השופט בדימוס דוד רוזן, קבע כי תלונת ארגון "עד כאן" על הפרקליטות בנוגע להתנהלותה בכתב האישום כנגד פעיל השמאל עזרא נאווי, נמצאה מוצדקת.

מהדיווח הבוקר (ב') בעיתון 'ישראל היום', עולה כי התלונה שהוגשה לפני מספר חודשים קבלה על כך שהפרקליטות לא השיבה לבקשות ארגון "עד כאן", שביקש להתעדכן במצב התיק.

לפני כשנה וחצי חשף תחקירן של הארגון כי פעיל השמאל עזרא נאווי מארגון תעאיוש הסגיר לידי הביטחון המסכל של 'הרשות הפלסטינית' ערבי שמכר קרקעות ליהודים. מהתחקיר עלה כי נאווי הסגיר את המוכר למרות שידע שהדבר עשוי להסתיים במותו של המוכר או בפגיעה חמורה בו.

בתגובה לתלונת הארגון ענה נציב הביקורת כי התלונה מוצדקת. "הגעתי לכלל מסקנה שתלונתך מוצדקת, וכי פרקליטות ירושלים לא התנהלה כראוי משלא השיבה למכתביך השונים", נמסר במכתב ל"עד כאן". "מצאתי לנכון להמליץ על חידוד וקביעת נוהלי עבודה משופרים בפרקליטות, על מחוזותיה השונים, בכל הנוגע למענה לפניות מן הציבור, שיהא בהם למנוע הישנות מצבים שבהם פניות שונות יתויקו בתיק הפרקליטות ללא כל התייחסות נוספת מצד הפרקליט המטפל, ומבלי שניתן להם מענה הולם בכתב".

בתגובה מסרו בארגון "עד כאן": "זהו לא סוד שפרקליטות המדינה גוררת רגליים מרגע שחשפנו את המקרה לפני כשנה וחצי... הביקורת שמעבירה הנציבות על התנהלות הפרקליטות צריכה להדליק נורות אזהרה ולעורר את השאלה, מדוע מתנהלת הפרקליטות כך דווקא במקרה זה? בשורה התחתונה, עזרא נאווי, שהתוודה מול עדשת המצלמה הנסתרת בהסגרת פלשתיני שמכר אדמות ליהודים לידי הרשות הפלשתינית, ביודעו מה הגורל צופן לו, מסתובב חופשי וממשיך את פעילותו באין מפריע. הנחנו בפני מערכות אכיפת החוק את כל ההוכחות והעדויות שהן צריכות על מנת להכניס אותו כבר לכלא. למה עוד הם מחכים?".

פרקליטות מחוז ירושלים מסרה בתגובה: "כפי שעולה ממכתבו של הנציב, פרקליטות המחוז השיבה לפנייתו הטלפונית של נציג ארגון עד כאן. עם זאת, מצא הנציב פגם בכך שפניותיו בכתב לא נענו. בהתאם לכך, אנו פועלים כהמלצת הנציב לחידוד נוהלי העבודה, ובפרט הצורך להשיב גם בכתובים לפניות ולא להסתפק במענה טלפוני".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד