בע"ה כ"ב אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נתיב האבות: חייל שהשתתף בהכנה להרס יטופל משמעתית

חייל שביצע תנועה מגונה לעבר תושב יטופל משמעתית בעקבות פניית הקול היהודי. המדינה מבקשת מבג"ץ דחייה לפינוי בתמורה לכך שהתושבים לא יתנגדו

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' אדר תשע"ח - 18:37 20/02/2018
גודל: א א א
החיילים בהכשרת הדרכים להרס בנתיב האבות (יהודה נאומברג)
החיילים בהכשרת הדרכים להרס בנתיב האבות (יהודה נאומברג)

נגד הנדסה שהשתתף בהכנות להרס בתי נתיב האבות, יטופל משמעתית בעקבות פניית הקול היהודי, וזאת לאחר שתועד מבצע תנועה מגונה לעבר תושב שתיעד את הכוחות המכינים את השטח לקראת ההרס.

כלים כבדים עמלים באזור נתיב האבות כבר מספר ימים על הכשרת שטחי כינוס ושבילי גישה לשכונה לצורך הקלת מלאכת הגירוש וההרס. כפי שפרסמנו בקול היהודי, חלקה נעשית על מה שהמדינה מכנה "קרקע פרטית של ערבים".

בשבוע שעבר הגיע יהודה נאומבורג, תושב גוש עציון, לתעד את הכוחות במלאכת הכנת הגירוש. נאומבורג, שגורש בעצמו מגוש קטיף יחד עם משפחתו שהתגוררה בנווה דקלים, צילם קבוצה של נגדי הנדסה שהגיעו לפקח על המלאכה, אך אחד מהם לא ממש אהב את העניין, איים לשפוך עליו כוס מיץ, ובהמשך כאשר היה בתוך רכב צבאי, ביצע לעברו תנועה מגונה. 

בעקבות התנהלות הנגד, פנינו לדובר צה"ל משם נמסר בתגובה לפניית הקול היהודי כי "במהלך סיור של כוח צה״ל באזור הגיע אזרח שהפריע לפעילות הכוח. הנגד המצולם פעל בניגוד למצופה, האירוע תוחקר והנגד יטופל משמעתית".

אלא שנאומברג, אומר מצדו כי לא הפריע לכוחות אלא עמד וצילם. "מה שאתה עושה זה לא נעים", אמר לו אחד החיילים על כך שהוא מצלם אותם. "אני מודה שזה לא נעים", השיב נאמוברג. גם אותי גירשו מהבית ואני מודה שזה לא נעים", השיב נאומברג. "באמת לא נעים להיות שותף להרס של בתים".

התחייבות לא להתנגד תמורת בקשת דחייה

בתוך כך, בנתיב האבות חתמו התושבים על הודעה לפיה לא יתנגדו לפינוי ולא ינהגו באלימות, ואף לא יכניסו מתנגדים לישוב.

בתמורה הגישה אחר הצהריים בקשה לבג"ץ לדחייה של שלושה חודשים במועד ההרס, וזאת בכדי להספיק ולהכין אתר קראווילות בחלקה 91 הסמוכה לנתיב האבות. בחלקה צפוייה לקום שכונת קראווילות למשפחות המגורשים, עד לצעד לו מקווים בנתיב האבות - הסדרת השכונה ואישור להקמת 350 יחידות דיור.

עד היום לא הוקמו הקראווילות למרות ההבטחות, ובנתיב האבות מקווים כי שופטי בג"ץ יסכימו לבקשת המדינה לדחית ההרס.

לצד זאת, תושבים מנתיב האבות אמרו לקול היהודי כי אין שינוי מדיניות מבחינתם בנוגע למעשיהם בשעת פינוי. "מאז ומתמיד התנגדנו להפעלת אלימות, אך כמובן שלא נצא מיוזמתינו מהבתים, כפי שקרה בנגרייה שנהרסה", אמר אחד התושבים.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד