בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נתניהו מעכב את החזרה לצפון השומרון

בחודשים האחרונים עולה הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון, ונדחית על ידי נתניהו. דגן: "הגיע הזמן לבטל את העוול המוסרי"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה תמוז תשע"ח - 08:37 08/07/2018
גודל: א א א
חומש יח"צ
חומש יח"צ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ובא כוחו בוועדת השרים לחקיקה, שר התיירות יריב לוין, צפויים למנוע היום (א') את ההצבעה על החוק לביטול ההתנתקות בצפון השומרון שהגישו יחד ח״כ שולי מועלם מהבית היהודי ודוד ביטן מהליכוד.

ב-13 השבועות האחרונים ניסתה יו״ר ועדת השרים לחקיקה השרה איילת שקד להעלות להצבעה את החוק אולם במוא"ז שומרון אומרים כי נתניהו באמצעות שרי הליכוד ״הפילו״ את החוק שבוע אחר שבוע.

בשומרון אומרים כי מדי יום ראשון, מועד כינוסה של ועדת השרים לחקיקה, נשמע תירוץ אחר מכיוון ראש הממשלה, "צריך לחכות לתיאום עם האמריקנים", "זו תקופה רגישה מבחינה מדינית", "אסור להפריע למאבק בגרעין האיראני", "כדאי לחכות להעברת השגרירות".

הצעת החוק מציעה לבטל את הסעיף המגביל את חופש התנועה של ישראלים באזורים שנעקרו בהתנתקות בצפון השומרון. מדובר באזור שנשאר כולו בשליטה ישראלית מלאה וחיילים מסתובבים בו באופן חופשי. ביישוב חומש אף מתקיימת ישיבת חומש שנאחזת במקום מאז הגירוש.

בחודשים האחרונים הכניסה שרת המשפטים שקד את הצעת החוק לסדר היום של ועדת השרים לחקיקה ו-12 פעמים הוריד נתניהו את הצעת החוק מסדר היום, באמצעות שר התיירות יריב לוין, שהוא סגן יו"ר הוועדה, ובעל זכות הטלת וטו על העלאת חוקים לסדר היום.

ישיבת השרים היום היא האחרונה במושב הקיץ שבה ניתן יהיה להעלות הצעות חוק פרטיות לסדר היום של המושב.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר כי "יש לכמה אנשים שלא פעלו כדי למנוע את הגירוש, הזדמנות לתקן זאת. מגוחך שממשלה שחרטה על דגלה את ההסתייגות מהגירוש, והרבה מהמנדטים שקיבלה ניתנו מאותה הסתייגות, מתקשה להעביר הצעת חוק שתאפשר החזרת חופש התנועה לישראלים, במקומות שנעקרו ונשארו בריבונות ישראלית. ולתקן סוף סוף את העוול המוסרי הזה.

״הדבר הזה הוא שערורייה. אנחנו מגורשי הישובים בצפון השומרון לא ננוח ולא נשקוט עד שיתוקן העוול המוסרי הזה", הוסיף דגן.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

 
תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד