בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נתניהו: ניתן להכריז על אביתר כאדמות מדינה

ראש הממשלה לשר הבטחון: "צו תיחום טעון אישור ראש ממשלה, יש להימנע מביצוע פעולות אכיפה באביתר". גנץ השיב בתגובה כי אינו זקוק לאישור נתניהו כדי לפנות את הישוב אביתר.

  • יח"צ
  • ל' סיון תשפ"א - 09:16 10/06/2021
גודל: א א א
(צילום: עמוס בן גרשום לע"מ)
(צילום: עמוס בן גרשום לע"מ)

ראש סגל ראש הממשלה, אשר חיון, הוציא אתמול מכתב לראש מטה שר הבטחון, מעיין ישראלי, בו הוא מבהיר לו, כי צו תיחום, טעון אישור ראש הממשלה, זאת בהתייחס לצו התיחום שיצא לישוב אביתר בימים האחרונים. צו חריג ודרקוני, משמעות הצו היא שבתוך 8 ימים ממועד פרסום ההכרזה לא יכנס איש לתחום היישוב ולא ישהה בו ואף מי ששוהה בו יחויב בעזיבה עם חפציו, לא ינתן להכניס רכוש או להיכנס פיזית למקום לאחר מכן.

במכתבו כותב בין השאר ראש הסגל של ראש הממשלה כי: "השטח עליו הוקם הישוב הוא שטח סקר הניתן להכרזה כאדמת מדינה" על כן הוא מבקש "להמנע מביצוע פעולות אכיפה עד להשלמת הבדיקה". 

שר הביטחון השיב היום לראש הממשלה כי הוא אינו זקוק לאישורו כדי לפנות את הישוב אביתר. לדברי גנץ אין הוראה כלשהי בדין הקובעת כי הוצאת צו תיחום באזור יהודה ושומרון טעונה אישור ראש ממשלה. את הדברים אמר בתגובה לדברי נתניהו כי צו תיחום טעון אישור ראש ממשלה, ושעליו להימנע מביצוע פעולות אכיפה באביתר. עוד אמר נתניהו כי ניתן להכריז על אביתר כאדמות מדינה.

הישוב אביתר, הוקם כתשובה ציונית לרצח אביתר בורובסקי בפיגוע בצומת תפוח לפני 8 שנים, והוא התחדש לפני כחודש עי תנועות נחלה ואמונים לאחר רצח הצעיר יהודה גוואטה בפיגוע ירי באותו מקום בדיוק לפני כחודש. בישוב מתגוררות כ 50 משפחות, ויש בו פעוטון, בית מדרש, כבישים ותשתיות.

מגרעין שומרון ותנועת ההתיישבות נחלה נאמר כי הם מודים לראש הממשלה על קריאתו לבחון את הסדרת היישוב, וקוראים לכל סייעות הכנסת לנקוט צעד ציוני ולאשר פה אחד את הקמת היישוב. "ביחוד בימים אלו בהם הערבים משתלטים על כל חלקה פנויה החובה ליישב את אדמות הלאום מתחדדת".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר בתגובה לדברים: "אני קורא לכל מפלגות הבית מימין ומשמאל לאשר את אביתר. הסדרת אביתר היא מענה ציוני ערכי לרצח הנתעב בצומת תפוח".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד