בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עבאס איים: הממשלה החליטה לעצור את הנטיעות בנגב

שוב נכנעת ממשלת ישראל לתכתיבי התנועה האסלאמית ברקע מהומות תושבי הפזורה בנגב להפסקת נטיעות קק"ל בדרום הארץ. בן גביר: "ארץ ישראל שלנו - אנחנו בעלי הבית"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' שבט תשפ"ב - 14:02 12/01/2022
גודל: א א א
(תנועת רגבים)
(תנועת רגבים)

לאחר האולטימטום והאיומים שהציבה מפלגת רע"מ של התנועה האסלאמית, נכנעו בממשלה לתכתיבי השותפה בקואליציה והחליטו על הפסקת הנטיעות בנגב.

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳: "יום עצוב למדינה היהודית. ממשלת ישראל נכנעה לטרור ולאלימות של שלוחת חמאס בישראל. מדינת ישראל נמכרה לתנועה האיסלאמית, ואין קו אדום שהממשלה הזאת לא תחצה כדי לשרוד פוליטית".

"עצירת הנטיעות באדמות המדינה ככניעה לרע"מ היא חרפה שאין עליה מחילה. ממשלת בנט - עבאס מסכנת את המשך המפעל הציוני".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ בן גביר בתגובה: "ממשלת בנט מחשיכה את טיפת האור שנותרה ליהודי הנגב. הכניעה למנסור עבאס והעובדה שהמדינה נושאת ונותנת עם פורעי חוק ועוצרת את הנטיעות  היא לא רק פרס לטרור ועידוד אלימות אלא גם הרמת דגל לבן של המדינה כלפי הפורעים".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

מנכ"ל הביטחוניסטים תא"ל במיל' אמיר אביבי: "צריך להבין נכון את סוגיית הנגב, לא מדובר על סכסוך קרקע בין שכנים. מדובר על היכולת למשול, מדובר במבחן משילות ופשרה בו כמוה ככישלון. לא מתפשרים על ערכים ציוניים ולא מתכופפים לאלימות חסרת בסיס של מניעת נטיעות בכוח על אדמות מדינה".

יו"ר תנועת אם תרצו, מתן פלג: "אין אדם אחד במדינת ישראל שלא חושב שחייבים להסדיר את בעיית הבניה הבלתי חוקית של הבדואים בנגב ולעצור את האיום האסטרטגי המתפתח בדרום באמצעות דרכים שונות. בין זה ובין כניעה מוחלטת לאחים המוסלמים אין דבר וחצי דבר. זו חרפה שאין כדוגמתה שמדינת ישראל מרימה ידיים מול הבריונות הזו". 

"הכניעה הזו לא פוגעת במדינה רק ברמה הסמלית והמערכתית אלא בעתידה, ביכולתה להתקיים כמדינה מתוקנת ובאופן פרטני משדרת חולשה כלפי הבדואים שתומכים בישראל ובפה מלא מצהירה שהיא אינה מסוגלת לעמוד בלחצים. מצער מאד. חבל".

ארגון "עד כאן" בתגובה: "עוד התקפלות מפוארת של הממשלה בפני מליציות הבדואיות החמושות. ממשלת בנט-עבאס הביאה אותנו למצב  בו, מבצע נטיעות של קק"ל באדמות מדינה בנגב הפך ממשימה ציונית למעשה שאינו לגיטימי, אשר גורר תקיפת שוטרים ואזרחים, שריפת מכוניות וסגירת צירים על ידי חמושים בדואים תוך הבלגה של הרשויות. מה שמתחיל בהעברת תקציבים לתנועה האיסלאמית ומשם לחמאס ממשיך באיבוד הנגב. לאן עוד נדרדר?!".

בתנועת רגבים אומרים כי התקפלות הממשלה מהווה רוח גבית לגל הטרור והאלימות הבא, ולהמשך תשלומי הפרוטקשן של המדינה למנסור עבאס. "מפלגת רע"מ והבדואים הבינו כי ישפיעו על צעדי הממשלה באמצעות לחץ ואלימות קשה. מי שמתקפל בפני טרור ולחצים מזמין עליו את גל האלימות הבא. בנט ושקד ביקשו מהציבור לבחון את הממשלה במעשים ולא בדיבורים. נכון להיום, החלטת הממשלה להיכנע ולהקפיא את הנטיעות הינו מעשה המדבר בעד עצמו. הקול קול שקד, והמעשים מעשי עבאס".

הבוקר הגיע ח"כ בן גביר לאתר נטיעות קק"ל ונטע עצים לחזק את הריבונות בנגב: "באתי לנטוע עצים אחרי שביקשתי מהרה"ג דוב ליאור שליט"א חוות דעת הלכתית בנושא הנטיעות בשמיטה, מרן הרב הרב ליאור שליט"א אמר לי שזו מצווה מן המובחר, לנטוע עצי סרק, נטעתי עצי ברוש לחזק את נחלת אבותנו בברכתו וכאשר יש מלחמה על ארץ ישראל, אין ספק, להגיע לכאן זו מצווה, זו האמת שלנו, זו המדינה שלנו ולא נוותר על הנגב".

לדברי בן גביר המהומות בנגב מסמלים את הריבונות בכל הארץ: "המאבק בנגב, הוא סמל הריבונות שלנו על ארץ ישראל. לצערי היו צריכים להביא לאתר הנטיעות שוטרים רבים על מנת לאפשר נטיעות בנגב והדבר הזה צריך להשתנות, זו מדינתנו היחידה, זה הבית שלנו, ואנו בעלי הבית, לא הם".

בן גביר ציין כי חייבים למגר התופעה הזאת שכל פעם מאיימים עלינו, אנו נכנעים. הנגב בוער, נשים מפחדות להסתובב לבד ומבעלי עסקים גובים פרוטקשן והדגיש: "אין לי בעיה עם כל הבדואים, מי שרוצה לחיות כאן בשלום אין לי איתו בעיה, אבל מי שרוצה לפגוע בנו שיילך לסוריה, אין מקומו במדינת ישראל".

כאמור, בשעות הצהריים הודיע השר מאיר כהן כי נטיעות קק"ל יעצרו, הטרקטורים יעזבו את שטח בהמשך היום, הצדדים יתכנסו למו"מ לצורך הסדרה מול מפלגת רע"מ, כאשר המשמעות העיקרית היא ויתור על מאות אלפי דונם בנגב.
תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד