בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עו"ד קידר: "ההסדר מנתק את הקטין מאירוע דומא"

עדי קידר עורך דינו של הקטין הגיב להסדר הטיעון: "ההסדר הוא תולדה של ההחלטה לפסול את ההודאות וקבע כי ההודאות נגבו בעינויים"

  • יח"צ
  • ז' אייר תשע"ט - 15:25 12/05/2019
גודל: א א א
עורך הדין קידר בחשיפת העינויים שעברו הנערים (יהודה פרל)
עורך הדין קידר בחשיפת העינויים שעברו הנערים (יהודה פרל)

בעקבות הסדר הטיעון שנחתם היום בין הקטין שהואשם במעורבות בפרשיית דומא לבין הפרקליטות לפיו לא יואשם הקטין במעורבות באירוע בדומא והנושא ירד מכתב האישום, הגיב עורך דינו עדי קידר.

"כתב האישום והסדר הטיעון שהוגשו היום לבית המשפט הינם תולדה של ההחלטה התקדימית של בית המשפט, שפסל את ההודאות וקבע כי ההודאות נגבו מהנאשם תוך אלימות קשה, ובית המשפט העביר ביקורת קשה על הפרקליטות והשב"כ". 

עוד אומר קידר כי: "באופן כללי כל הסדר טיעון אינו חף מקשיים וגם ההסדר הזה, אבל הוא מטבעו הסכמה בין שני צדדים משפטניים שהגיעו להסדר, ואנחנו עומדים מאחורי ההסדר. השיקולים היו ברורים מאוד. 

השיקול הראשון שנאמר גם כאן בבית המשפט בצורה ברורה, וזה היה תנאי בלעדי של הנאשם ומשפחתו, אין בהסדר הטיעון הזה ובכתב האישום המתוקן כדי לקשור את הנאשם הזה לנאשם 1. אנחנו מייחלים ומקווים ומצפים גם לזיכוי מכל המיוחס לו. 

הדבר השני שהיה בבסיס השיקולים שלנו הוא באמת עם הפנים קדימה לנסות ולשקם את הפצעים שפצעו בנאשם, פיזית ונפשית, חוקרי השב"כ באלימות שהפעילו כלפיו.

בסופו של דבר מי שמעיין בכתב האישום רואה שמדובר בכתב אישום שונה לחלוטין, כאשר אין בו ולו פגיעה בשערות ראשו של אדם, כאשר הוא מנותק באופן מוחלט מהרצח בדומא, ולאחר שלוש וחצי שנים הגיע הזמן שגם הנאשם יוכל לנסות ולהשתקם, פניו לשיקום, ואנחנו מקווים ומייחלים שבבוא העת יוכל הנאשם לשתף אתכם בזוועות שעברו עליו בחקירות השב"כ".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד