בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים יאשרו תב"ע ובעלות קרקעות במזרח ירושלים

אישורי התב"ע והגדרות הבעלות על קרקעות במזרח ירושלים יעברו לידי ערבים תושבי האיזור. אריה קינג: 'מגה-פיגוע נגד הריבונות היהודית בירושלים'

  • דוד אור שחר
  • ו' אב תשע"ח - 11:10 18/07/2018
גודל: א א א
מזרח ירושלים
מזרח ירושלים

חבר מועצת עיריית ירושלים אריה קינג חשף בימים האחרונים תכנית חדשה שנרקמה שמשרד האוצר להפרטת הסמכויות בנושאי התב"ע במזרח ירושלים.

"על זה לא תשמעו בחדשות משרד האוצר החליט כי מאעכרים ערבים יקבעו את זהות בעלי הקרקעות במזרח ירושלים", כך פותח קינג את פוסט שפרסם בנושא.

"זהו פיגוע חסר תקדים בריבונות הישראלית במזרח ירושלים. ממשלת ישראל באמצעות הועדה המחוזית לתכנון ובניה בירושלים, מפריטה את שירותי הטאבו במזרח ירושלים. והידיים שממשלת ישראל מפריטה לידיהם את ההחלטות הרות הגורל על בעלות על מקרקעין במזרח ירושלים, הן ידיים של ערבים בלבד".

לדברי קינג המהלך נעשה במחטף מהיר וללא מתן פרק זמן הולם לתושבים לצורך הגשת התנגדויות לביצוע השינוי. את ההתנגדויות ניתן יהיה להגיש עד ליום א' בו מסתיימים 14 הימים שהוקצו לנושא.

 "המעאכרים הערבים יקבלו הרשאה לאשר מי בעל קרקע במזרח העיר ובהסתמך על החלטת חבורת המעאכרים הערבים, יאושרו תכניות בנין עיר ויונפקו היתרי בניה".

נתון חמור נוסף שחשף קינג הוא כי "מבין עשרות הערבים שברשימה, ישנה שלושה שכבר נתפסו "על חם" כשאשרו לערבי שהוא בעל קרקע ו/ או בעל זכויות בקרקע שרשומה בטאבו (אצל פקיד ההסדר של משרד המשפטים!) על שם משפחות יהודיות".

כלומר, בעוד שאנו עוסקים בגאולת קרקעות במזרח העיר והשבתם לידיים יהודיות, משרד האוצר בראשותו של משה כחלון שר האוצר, שעומד בראש מינהל התכנון, נותן בפועל בידי חבורה של ערבים את האפשרות לקבוע את עתידן של קרקעות שרשומות על שם המדינה ויהודים פרטיים והכל על פי חוות הדעת של...המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד ארז קמיניץ שנתן חוות דעת שמכשירה את עבודת הועדה הגזענית הזו, שהרי בועדה זו שאין נציגות נשית או יהודית", כתב קינג.

קינג קורא לציבור לנצל את הימים האחרונים שנותרו לצורך הגשת התנגדויות ולהציף את משרדי העירייה בבקשות על מנת למנוע את המהלך.

"אני קורא לתושבי ירושלים באשר הם, להגיש התנגדות למינויים של עשרות "מורשי החתימה" שמוצעים במודעה המצורפת.

שימו לב שאין כל תזכור לקריטריון לבחירת מורשי החתימה. אני קורא לחברי הכנסת מהימין לעצור את המגה-פיגוע הזה שמאיים על עתיד הקרקעות במזרח ירושלים", סיים את הפוסט.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד