בע"ה כ"ב אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עשרה ח"כים יחד עם יו"ר הכנסת עלו ליישוב חומש

כחלק מהקמפיין לביטול חוק ההתנתקות עשרה חברי כנסת בראשות יו"ר הכנסת אדלשטיין עלו ליישוב החרב חומש וקראו לבטל את החוק

  • יח"צ
  • י"א אייר תשע"ט - 15:45 16/05/2019
גודל: א א א
חומש יח"צ
חומש יח"צ

 

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון ויו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין הובילו הבוקר 10 ח"כים חדשים לחומש. הח"כים והיו"ר  הביעו עמדה ברורה בעד הכנסת הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון לקווי היסוד של הממשלה על פי דרישת איחוד מפלגות הימין במשא ומתן הקואליציוני והעברת החוק בכנסת הקרובה. 

8 מהח"כים שעלו הינם של מפלגת הליכוד ושניים מהם של איחוד מפלגות הימין. 

הח"כים: ח"כ מיקי זוהר, ח"כ אריאל קלנר, ח"כ אתי עטיה, ח"כ מיכל שיר, ח"כ שלמה קרעי, ח"כ אסנת מארק, חכ קטי שטרית,  ח"כ אמיר אוחנה.  מאיחוד מפלגות הימין עלו ח"כ עידית סילמן, ח"כ אופיר סופר ואורית סטרוק שצפויה להצטרף לכנסת לאחר הפעלת החוק הנורווגי באיחוד מפלגות הימין. 

ראש המועצה האזורית שומרון המוביל בימים אלו קמפיין יחד עם מגורשי חומש שאנור להכנסת הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות לקווי היסוד של הממשלה על פי דרישת איחוד מפלגות הימין אמר:

"30 חכ"ים מתוך 35 בליכוד בעד החוק, וכך גם רוב השרים. הכדור בידיים של נתניהו. ההסתתרות מאחורי האמריקאים בקבלת החלטה כל כך חשובה לא מקובלת. 

הגיע הזמן לתקן את העוול של עקירת הישובים והתושבים מגוש קטיף וצפון השומרון, ובצפון השומרון הדבר אפשרי שכן הישובים בניגוד לגוש קטיף נשארו בשליטה ישראלית מלאה. אני קורא לראש הממשלה להוביל את המהלך הזה שאין מוסרי וצודק ממנו". 

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין: "צריך לזכור שחומש שאנור גנים וכדים נעקרו ללא כל תכלית ראויה צריך לעשות צעד מינימאלי. לבטל את חוק ההתנתקות מצפון השומרון. חברי המחוקקים, זו תהיה המשימה שלנו. בכנסת ה-21 לבטל את החקיקה הזו בהתרשמות מההיענות תוך יומיים לעלייה הזו לחומש,  אני חושב שאנחנו נמצא לא מעט תמיכה למהלך הזה".

ח"כ אריאל קלנר: "לפני 14 שנה התבצע פשע עקירת היישובים מצפון השומרון. אז משום מה, כל "אבירי" הדמוקרטיה וזכויות המיעוטים לא רק שנאלמו דום, אלא גם היו אלה שדחפו את הבולדוזרים בכל הכוח.

את הטעות הזו אפשר וצריך לתקן. יש להקים את יישובי צפון השומרון מחדש כחלק מתיקון העוול והאיוולת".

ח"כ אסנת מארק: מה שקורה עם הישוב בשומרון הוא האבסורד בהתגלמותו. מדינת ישראל עשתה טעות הסטורית כשהחליטה לפנות אותו והיום הוא עומד נטוש. משפחות נעקרו מביתם כדי לקדם איזה תהליך שלום דמיוני והתוצאה היא שאין שלום ואין בית. חייבים לחזור לשאנור. נעשה הכל כדי להסדיר את זה.

חברת הכנסת עידית סילמן (הבית היהודי):  "הסיור הבוקר בחומש בין המדרכות הנטושות והשרידים של הגנים העלה זכרונות של ימי ההתנתקות הקשים. הסיור, רק חידד את הצורך לחזור להתיישב בצפון השומרון ולבטל את חוק ההתנתקות באזור. אני מחזקת את ידידי ראש מועצת השומרון יוסי דגן וסגנו דוידי בן ציון על עשייתם הברוכה למען ההתיישבות, למען התושבים בשומרון, למען ארץ ישראל ותורת ישראל. אנו נמשיך לעמוד על דרישותנו המדיניות במו"מ כדי לשמור על ארץ ישראל".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד