בע"ה ט"ו סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עשרות הפגינו מול ביתו של האלוף: "לא לצו המנהלי"

המפגינים מדווחים על התנכלות מצד המשטרה. שניים נעצרו. אחד שוחרר בתחנה ללא חקירה והשני נחקר בגין תקיפת שוטר ושוחרר. "גם המשטרה יודעת שלא היתה תקיפה. מפריע להם שאנחנו מפגינים"

  • יהודה פרל
  • ח' אלול תשע"ט - 10:42 08/09/2019
גודל: א א א

עשרות תושבים הפגינו במוצאי שבת מול ביתו של אלוף פיקוד המרכז נדב פדן, שצפוי לחתום בימים הקרובים על צו מנהלי נגד תושב יצהר.

הצו המנהלי מבקש להרחיק את נריה זארוג, נשוי ואב לשניים, מביתו ומשפחתו בשומרון למשך שלושה חודשים. הצו מבקש, ללא משפט, לאסור על זארוג ליצור קשר עם 16 מחבריו.

במקום נכחו כ30-40 מפגינים, סמוך לביתו של פדן ברחוב כרמל במכבים-רעות. המפגינים מדווחים על התנכלות משטרתית במהלך ההפגנה.

המפגינים שרו 'פיוטי סליחות'. "בהוראת הקצין, החל אחד השוטרים לדחוף את החזן ולאחר מכן אזק אותו בידיו וברגליו ועצר אותו", סיפר לקול היהודי אחד המפגינים.

מפגין נוסף נעצר גם הוא. השניים הועברו לתחנת המשטרה במודיעין, כשהם אזוקים בידיהם וברגליהם. אחד העצורים שוחרר במקום עם הזמנה לחקירה בתחנת המשטרה במודיעין.

העצור השני נחקר בגין תקיפת שוטר והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו ושוחרר בתנאי של הרחקה מאזור מודיעין-מכבים-רעות למשך 30 יום. "ההרחקה מלמדת שאפילו במשטרה יודעים שלא היתה כאן תקיפה. זו רק התנכלות. מפריע להם שאנחנו מפגינים מול אלוף הפיקוד".

כמו כן, השוטרים הטילו קנס כספי על אחד המפגינים שעמד על הכביש, וערכו בדיקה תעבורתית על רכבו של אחד המפגינים.

בשבוע שעבר הפגינו עשרות נשים וילדים מיצהר מול חטמ"ר שומרון במחאה על הצו המנהלי כנגד זארוג.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לקול היהודי, כי "החשודים נעצרו בחשד להפרת הסדר ותקיפת שוטר. משטרת ישראל תאפשר את חופש המחאה, אך לא תתיר פגיעה בשוטרים, הפרת הסדר הציבורי ופגיעה במרקם החיים התקין של התושבים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד