בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פינוי בברוכין

"אפליה בוטה של הממשלה כלפי יהודים ביהודה ושומרון". כוחות משטרה ומנהל אזרחי פינו היום תוך שימוש ברימוני גז והלם 3 קראוונים מהיישוב ברוכין שבשומרון

  • שלום פרידמן
  • א' אייר תשפ"ב - 15:23 02/05/2022
גודל: א א א
פינוי בברוכין (צילום: TPS)
פינוי בברוכין (צילום: TPS)

כוחות משטרה ומנהל אזרחי הגיעו היום (ב') לישוב ברוכין במערב השומרון והחלו בפינוי קרוואנים מהיישוב, תוך שימוש ברימוני גז והלם.

עשרות רבות מתושבי ברוכין הגיעו למקום למחות כנגד הפינוי, ולדברי התושבים מדובר במדיניות אכיפה שמפלה לרעה את התושבים היהודים, וכי לא נעשית כל אכיפה מצד המנהל נגד הבניה הערבית הבלתי חוקית.

התושבים חסמו את המנופים והמשאיות שהביאה המשטרה, ולדבריהם, המשטרה נקטה באלימות רבה, ובמהלך הפינוי, השתמשו השוטרים ברימוני גז והלם, שהתפוצצו בסמוך לרגלי מספר תושבות. 

מהמועצה האיזורית שומרון נמסר כי בכל אזור "גוש מערבא" ו"ואדי סוסי", ישנם עשרות מבנים שבנו ערבים בשנים האחרונות באופן בלתי חוקי, ועל אף דיווחים עליהם שהועברו לאורך השנים ובפרט בחודשים האחרונים, למנהל האזרחי, לא נעשתה כל אכיפה בנידון.

 

ראש המועצה האיזורית שומרון, יוסי דגן תקף את הממשלה על מדיניות הפינויים, "הממשלה שהורסת בנוקדנות כל קרוואן של יהודים, בשטח שמעולם לא היה שייך לאף אדם, כשבהר ממול ישנם למעלה מ-80 בתים ערבים לא חוקיים בהם היא לא נוגעת - חייבת להתחלף. זו אפליה בוטה של הממשלה כלפי יהודים ביהודה ושומרון". 

"למרות כל הסיורים, הבקשות והתחינות שלנו אין פוצה פה ומצפצף, ועדיין לא הרסו אפילו מבנה אחד מהמבנים שבנו הערבים באיזור. הממשלה הזו צריכה להתחלף, אנחנו נלחם על ארץ ישראל ולא נוותר על אדמתנו", דברי דגן.

יו''ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אומר בתגובה לפינוי כי "הפינוי בברוכין, הוא תוצאה ישירה של ההסכם של בנט לעבאס ומועצת השורא לפנות מאחזים ולא להחיל ריבונות בהר הבית ולמעשה לחלק את ירושלים.  מי שנתן מליונים לאחים המוסלמים, כעת מחלק את ירושלים ומוכר ומפנה חלקים בארץ ישראל. נעשה הכל להפיל אותם ולגרום שזה יהיה המושב האחרון של הממשלה הרעה הזאת".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון