בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פעילי השמאל למען מחבל חמאס

פעילי שמאל מוכרים מפרובוקציות ביו"ש הפגינו למען סוכן חמאס שהושתל בארגון זכויות אדם והעביר את כספי התרומות לארגון הטרור

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • י"ז סיון תשפ"ב - 13:16 16/06/2022
גודל: א א א
מוחמד חלבי הורשע בסיוע לבניית מנהרות טרור בעזה  (צילום: דובר צה"ל)
מוחמד חלבי הורשע בסיוע לבניית מנהרות טרור בעזה (צילום: דובר צה"ל)

פעילי שמאל ואנרכיסיטים שלפחות בחלקם מוכרים בשל השתתפותם בפרובוקציות סמוך ליישובים היהודים ביהודה ושומרון, קיימו אתמול הפגנת תמיכה בפעיל חמאס שהורשע בחברות בארגון הטרור ובהעברת כספים בשווי של כ- 50 מיליון דולר מכספי ארגון זכויות אדם לידי ארגון הטרור חמאס.

ההפגנה התקיימה מול ביהמ"ש המחוזי בבאר שבע, שעה שהכריע פה אחד להרשיע את מוחמד חלבי מי שניהל את סניף רצועת עזה של ארגון זכויות האדם האוסטרלי "World Vision" בעבירות טרור.

השופטים, נתן זלוצובר, יעל רז לוי ושלמה פרידלנדר, הרשיעו את חלבי בכל 14 האישומים בהם הואשם, העוסקים כולם בחברותו באירגון הטרור חמאס, עבירות נשק ופעילות שביצע בכדי לסייע לפעילות הטרור של חמאס.

ע"פ כתב האישום, חלבי, תושב עזה, הצטרף לזרוע הצבאית של חמאס - "גדודי עז אדין אל קסאם" לפני קרוב ל-20 שנה. לאחר הצטרפותו לאירגון הושתל חלבי בתוך ארגון ""World Vision, אירגון "סיוע הומניטרי" אוסטרלי, עד שהפך למנהל סניף רצועת עזה.

במהלך שנות פעילותו באירגון הסיוע, חלבי העביר כספים מהאירגון אל פעילי חמאס באמצעים שונים, וכן דאג להעסיק בתוך האירגון פעילים של חמאס שהתקבלו ע"פ רשימה שקיבל מהמפעיל שלו מטעם הזרוע הצבאית של חמאס.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

חלבי סייע גם בבניית וביצור מוצבים של חמאס, העביר ציוד שנתרם לצורכי התאגדויות חקלאיות בעזה אל מחבלי חמאס, לצורך ביצור ובניית מנהרות טרור, וכן סיפק מידע בטחוני על סדרי הביטחון ברצועת עזה.

עוד הואשם והורשע חלבי בנטילת סכומים המוערכים בשווי של כ-50 מיליוני דולרים שנתרמו לטובת אזרחי עזה ממדינות כמו ארה"ב, אוסטרליה, גרמניה ובריטניה, והעברתם לחמאס, וכן בעבירות נשק ואימוני נשק שנעשו לו ע"י הזרוע הצבאית של חמאס.

כאמור, מי שהגיעו אתמול להפגנת תמיכה בפעיל הטרור הם פעילי שמאל מוכרים המופיעים מפעם לפעם בפרובוקציות של אנרכיסטים וערבים ביהודה ושומרון, וכפי שעולה מתיעוד שפירסם ארנולד נטייב, כתב הדרום של רדיו דרום, בחשבון הטוויטר שלו.

 בין המפגינים נצפה למשל גיל המרשלג, פעיל שמאל שנעצר לפני כשנה סמוך לחוות נוף אב"י בשומרון במהלך "הפרת סדר אלימה" כפי שהוגדרה על ידי דובר צה"ל ולאחר שלדברי דובר צה"ל החשוד "נהג באלימות כלפי חיילי צה"ל".

גם עדי רונן ארגוב הפעילה באירגון "מסתכלים לכיבוש בעיניים" נצפתה בהפגנה. רונן ארגוב משתתפת מפעם לפעם בהפגנות אלימות ובפרובוקציות ביהודה ושומרון, כדוגמת התהלוכות וההתפרעויות האלימות של ערבים מהכפר בילעין סמוך לחומת גדר ההפרדה.

פרופסור ג'ראלד שטיינברג: "אזהרה לארגוני הסיוע הבינלאומי"

מכון המחקר "NGO Monitor" פירסם אתמול בתגובה להרשעתו של חלבי כי "החלטת בית המשפט להרשיע את מוחמד אל-חלבי בהעברת כספי סיוע הומניטארי מארגון World Vision לארגון הטרור חמאס, מדגישה את הכשלים המובנים בתעשיית ארגוני הסיוע הבינלאומי, שברובה אינה מוסדרת או נתונה לפיקוח".

נשיא מכון המחקר NGO Monitor, פרופסור ג'ראלד שטיינברג ציין כי "החלטת בית המשפט מהווה תזכורת לחשיבות של ניהול תקין ופיקוח בכל התנהלות עתידית על מנת למנוע ניצול של כספי סיוע בידי ארגוני טרור. ארגוני הסיוע מוכרחים להטמיע תהליכי פיקוח, במיוחד כלפי העובדים שלהם והפעילות בה הם מעורבים. אם הם אינם יכולים או אינם רוצים, הכסף לא צריך להיות מועבר לאזורים בהם שולטת יישות טרור".

פרופ' שטיינברג הוסיף כי "במספר מחקרים, המכון זיהה חוסר התאמה וסתירות בהצהרות ובמסמכים של World Vision, הממומן בין היתר על ידי הממשלה האוסטרלית". לדבריו, "לארגון יש מספר גופים הפעילים באזור אך תפקידם אינו ברור – עובדה שרק מוסיפה לחוסר היכולת של הארגון להבין כיצד נוצל הכסף. יתרה מכך, הטענות של בכירים בארגון World Vision באוסטרליה, לא תאמו לרישומים שפורסמו על ידי סניפים שונים של הארגון. מסמכי הארגון הבינלאומי תיעדו הכנסות של 133 מיליון דולר לסניף "ירושלים, הגדה המערבית ועזה", אך רק 84 מיליון דולר הוצאות, ללא פירוט היתרה".

עוד טוען פרופ' שטיינברג כי "אחד מהגופים רשום ברשם העמותות הישראלי, ובחודשים האחרונים בית המשפט המחוזי בירושלים דן בבקשת צו פירוק לעמותה בגין ניהול כלכלי לא תקין ועבירה על תקנות רשם העמותות. בהסבר העתירה הרשם טען כי העמותה לא ביצעה כלל את הפרויקטים ההומניטריים כפי שטענה וביצעה העברות כספיות שלא קשורות למטרותיה המוצהרות – כולל לפעילי חמאס".

"ההאשמות החמורות כלפי World Vision ואל-חלבי מהוות נורת אזהרה לארגוני הסיוע הבינלאומי הפועלים בעזה כגון אוקספם, CAIR ו-Christian Aid ולסוכנויות או"ם כגון אונר"א וסוכנות האו"ם לסיוע הומניטארי" דברי נשיא המכון.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד