בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צבי יחזקאלי לאוחנה: הצבא הזמין מחבל להרצאה

אביו של אהוביה סנדק ביקש מהשר אוחנה לדאוג להידברות בין המשטרה לנוער. צבי יחזקאלי שנכח בפגישה סיפר סירב להעביר הרצאה בצה"ל

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ד טבת תשפ"א - 07:04 29/12/2020
גודל: א א א
צבי יחזקאלי
צבי יחזקאלי

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה ביקר אמש אצל משפחת סנדק. בביקור השתתף גם צבי יחזקאלי, הפרשן לענייני ערבים של חדשות 13, תושב בת עין וידידי המשפחה,  שבחר לספר לאוחנה על חוויה לא שגרתית שעבר מול הצבא.

את הדברים סיפר יחזקאלי לאחר שאברהם, אביו של אהוביה, ביקש מהשר אוחנה לדאוג להידברות ושיח של מערכת הביטחון מול הנערים בגבעות.

"מה שאמרת לעשות סדנה בין השוטר לנער - הצבא עושה את זה עם ערבים", סיפר יחזקאלי. "יושבים איתם, שואלים איך אתה מרגיש? איך הכיבוש? הזמין אותי פה מח"ט עציון לבוא לתת הרצאה בחטיבה. הגעתי רבע שעה לפני ואני רואה את מוחמד אבו עראר מרצה. מוחמד אבו עראר היה מבוקש כשאני הייתי בשירות. אמרתי לו תגיד אני רואה נכון? אומר לי כן, משוחרר שליט בא לדבר פה".

"אמרתי לו תביא כלי (הכוונה לנשק א"ג) אני יגמור ת'עבודה".

יחזקאלי ההמום סיפר כי החליט לעזוב את המקום. "יצאתי, אני לא מרצה לצבא. אם הצבא עושה סדנאות להרגיש מה הם (המחבלים א"ג) חושבים, למה לא פה? זה מיטב הנוער שלנו".

"איך אשתי אמרה את זה? אני פשוט מתביישת לעמוד ליד האנשים האלה", אמר יחזקאלי כשהוא מתכוון לנערים חבריו של אהוביה. "מה אני עשיתי בגיל 16 ומה הם עושים בגיל 16? אני גר ליד המשפחה כמה שנים ופשוט מתפעל הם אנשי אמונה הם אנשים טובים, תורידו את העין החיצונית. יש פה אמת עצומה", הוסיף יחזקאלי וסיפר על המשפחה.

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד