בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צה"ל והמשטרה הרסו בתי משפחות בשומרון

כוחות צה"ל ומשטרה פשטו על הישוב יצהר והחלו בפעילות להריסת שבעה מבנים, בהם בתי משפחות ובית כנסת

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח ניסן תש"פ - 06:20 22/04/2020
גודל: א א א
(אברהם שפירא)
(אברהם שפירא)

כוחות משטרה ומשמר הגבול, יחד עם פקחי המנהל האזרחי פשטו הבוקר (רביעי) על הישוב יצהר בשומרון.

הכוחות הרסוט מבנים בשכונת קומי אורי ובשכונת תקומה שבישוב ולאחר מכן מבנה נוסף בשכונת להבה. סך הכל מדובר על שבעה מבנים. מדובר על מבנים בהם מתגוררות משפחות עם ילדיהם וכן בית כנסת ומבנה בו התגוררו רווקים.

תושב השכונה נעצר בידי כוחות המשטרה, כאשר הם מותירים את אישתו, בחודש התשיעי להריונה, יחד עם ילדיהם הנוספים, בבית העומד להריסה.

   | יצהר: "זהו אקורד הסיום של בנט"

מהמנהל האזרחי נמסר הבוקר, כי "כוחות צה"ל, מג"ב והמנהל האזרחי החלו הבוקר בפינוי ארבעה מבנים שנבנו באופן בלתי חוקי בשטח C ב'כיפה סרוגה' וב'תקומה'. בנוסף, יפונו שני מבנים נוספים שנבנו באופן בלתי חוקי בשטח B ב'קאומי אורי', זאת לאחר שנבנו מחדש לאחר שפונו בחודש ינואר האחרון". עוד נמסר כי "פעילויות האכיפה בוצעו בהתאם לסמכויות ולנהלים וכן בכפוף לשיקולים מבצעיים".השוטרים מונעים תנועה בחלקים מהישוב ואף מונעים מתושבי המקום ללכת למקום עבודתם.

מהישוב יצהר נמסר: "מדובר ב"תג מחיר" שלטוני ובאובססיה הזויה של גורמים במערכת הביטחון לטיפול ביהודים בלבד. לא יתכן כי בזמן בו משתוללת מגפת הקורונה, בוחר שר הביטחון בנט לשלוח כוחות הרס דווקא לישוב יצהר.  להבדיל, בתי מחבלים נהרסים רק לאחר דיון משפטי ובהיקף מצומצם מאוד ואילו רק ביצהר הורסים בתי משפחות כנקמה ללא משפט. זהו אקורד סיום צורם לכהונת השר בנט".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שוחח עם אריה ברמסון שביתו נהרס הבוקר ביצהר. "אני מוחה על הרס בתי משפחות ביצהר. מצער לראות הרס בתים בהתיישבות, כשעל הרים ממול בנויים מאות בתים לא חוקיים בעליל של אוייבים, לא של אזרחי המדינה. צריך לעודד ולחזק בניה, לא להרוס".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד