בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
פרשת העינויים 2?

צו איסור פרסום על חקירת קטין בשב"כ

מעצרו של קטין החשוד בעבירות רכוש של "תג מחיר" הוארך ב-6 ימים. ביהמ"ש הוציא צו איסור פרסום על פרטי החקירה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ז סיון תשע"ח - 15:21 30/05/2018
גודל: א א א
הפגנה מול דיון של חשוד בתג מחיר. ארכיון (אברהם שפירא)
הפגנה מול דיון של חשוד בתג מחיר. ארכיון (אברהם שפירא)

שופט בית משפט השלום בראשון לציון עמית מיכלס הוציא צו איסור פרסום על פרטי חקירת קטין כבן 17 הנמצא בחקירת שב"כ ונאסר עליו לפגוש עו"ד בצו מיוחד, כך הודיעה המשטרה.

עוד נמסר בהודעת המשטרה כי מעצרו של הקטין הוארך בשישה ימים עד ליום שלישי הבא. הקטין חשוד בעבירות רכוש בלבד, שלא אמורות להצדיק צו איסור מפגש עם עו"ד, ומייצג אותו עו"ד אביחי חג'בי מטעם ארגון חוננו, אשר מנהל את ההגנה על הקטין מבלי יכולת לפגוש בו.

קטין נוסף שנעצר אתמול הובא גם כן לדיון ולפי עורך דינו לא נאמר לו במה הוא החשוד. הקטין הנוסף, בן 15, אינו נמצא תחת צו איסור מפגש ומעצרו הוארך גם כן בשישה ימים. 

בארגון חוננו אומרים כי צו איסור המפגש שהוציאו חוקרי השב"כ כנגד הקטין הוא לשלושה ימים. מדובר בצו חריג שאמור להיות מופעל כלפי מחבלים החשודים כ"פצצה מתקתקת", אולם הצו מופעל דרך קבע כנגד עצורים יהודים החשודים בעבירות רכוש של "תג מחיר".

חבריו של הקטין מזכירים כי בפרשת דומא עונו החשודים תחת מעטה של צו איסור פרסום, וגם כיום מתנהל המשפט בדלתיים סגורות ותחת איפול.

"המשפט מתנהל במחתרת"

בסוף השבוע האחרון התייחס עו"ד ציון אמיר המייצג את הקטין הנאשם במעורבות בפרשה, למשפט הזוטא שהחלטה בו אמורה להינתן בקרוב.
בראיון לבועז גולן בערוץ 20, התייחס עו"ד אמיר לכך שלא ניתן לו לפגוש את הקטין פנים אל פנים להתייעצות אלא רק מאחורי זכוכית.

"אי אפשר היה לנהל את ההגנה באופן כזה. הפרקליטות עמדה על הרגליים האחרויות בצורה בלתי צודקת בעיני לחלוטין", אמר אמיר וציין כי למרות ניסיונו ארוך השנים בתיקים חמורים בהם ייצג את בכירי העבריינים בישראל, מעולם לא נתקל בכזו התנהלות. "זו פעם ראשונה שנתקלתי בסיפור כזה, ודאי בנוגע לקטין". 

עו"ד אמיר הוסיף כי על אף שמדובר בסיפור קשה בו נהרגו שלושה אנשים, השב"כ והפרקליטות אינם יכולים להרשות לעצמם התעללות שכזו הרומסת את זכויות הנאשמים בטענה שאולי תפרוץ אינתיפאדה שלישית או רביעית. 

"צו איסור הפרסום והחיסיון שחל על כל ההליכים האלו רובץ מעלי ונושף בעורפינו", אמר עו"ד אמיר וברר את מילותיו.

"אני חושב שמשפטים שמתנהלים בערפול מוחלט ובמחתרת אלו משפטים שיכולים להביא לתקלות וזה מדאיג אותי. אני סבור שהחשאיות והטלת האיפול המוחלט הזה פוגע בעשיית הצדק ועשוי להביא אולי להרשעתם של חפים מפשע".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


58 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד