בע"ה כ"ג אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בצו מנהלי: על צעיר מיצהר נאסר ליצור קשר עם עצמו

אביו של הצעיר: "הטעות של "העתק-הדבק מראה שבהינף מקלדת שוללים זכויות אדם, בלי שיקול דעת וללא משפט צדק"

  • דוד אור שחר
  • כ"א סיון תשע"ח - 10:30 04/06/2018
גודל: א א א
הפגנה למען אליה נתיב בעת מעצרו באדיבות המצלם
הפגנה למען אליה נתיב בעת מעצרו באדיבות המצלם

בשבוע שעבר קיבל אליה נתיב, צעיר תושב היישוב יצהר שבשומרון, הודעה על כוונת השב"כ ואלוף פיקוד מרכז נדב פדן, להוציא נגדו צו פיקוח מיוחד, ללא משפט וללא הצגת ראיות, ולפיו יאסר עליו ליצור קשר עם 20 אנשים.

אלא שקריאה מדוקדקת של הצו העלתה כי בין שלל האנשים איתם נאסר על אליה להיות בקשר, מופיע לא אחר מאשר הוא בעצמו. "הנדון לא יצור ולא יקיים קשר ישיר או עקיף עם האנשים המנויים להלן ולא ישהה במקומות המצויים בחזקתם", נכתב מעל רשימת השמות שכללה גם את נתיב.

"ההליך הקפקאי המנהלי נגד בני אליה מגיע לאבסורד חדש. אסור לבני, בצו חתום על ידי אלוף פיקוד המרכז, נדב פדן, ליצור קשר עם עצמו, לדבר אל עצמו, או להימצא בכפיפה אחת עם עצמו", אמר לאתר "מקור ראשון" יצחק נתיב אביו של הנער.

               | "מדובר בזכויות אדם ולא ברשימת מכולת"


"זו פליטת copy paste שמעידה על ההליך כולו. בהינף מקלדת שוללים זכויות אדם ותנועה בלי שיקול דעת אמיתי וללא משפט צדק. זו אותה קלות דעת בלתי נסבלת ששמה את בני במעצר וחקירות שב"כ סביב השעון. זו אותה קלות דעת בלתי נסבלת שנמשכה במעצר מנהלי מיותר ונקמני. לפני זמן קצר התבשרנו שהחקירה בגינה בני נעצר ועונה על ידי השב"כ הסתיימה בקול דממה ללא כלום. אין כלום כי לא היה כלום", הוסיף האב.

"זו לא רק טעות קולמוס, זו שיטת העבודה",אומרים בארגון 'חוננו', המסייע לנער ולכלל מקבלי הצווים המנהליים. "הכמות והקלות בה נחתמים צווי הגבלה מנהליים, אשר פוגעים קשות בחרותם של אזרחים צריכה להדאיג כל אזרח, המינימום שהיה צפוי מהאלוף זו בדיקה והקפדה על כל שורה ושורה, ועל כל פגיעה ופגיעה בנערים – ולא התייחסות כאילו מדובר ברשימת מכולת".

לפני כשנה שהה אליה כחודשיים במעצר מנהלי בכלא איילון לאחר שבשב"כ לא הצליחו לקשרו לאירועים בהם חשדו בו.

דובר צה"ל נמסר בתגובה: "בימים האחרונים נמסרה הודעה על כוונה להוציא צו הגבלה ופיקוח, בצירוף נוסח הצו הצפוי להיחתם. בנוסח ההודעה נפלה טעות, שאינה מופיעה בצו עצמו. הטענה כי טעות נקודתית זו מעידה על תופעה רחבה אינה נכונה ולא משקפת את המציאות".

אביו של אליה מדבר על צו המעצר המנהלי שהוצא לו לפני כשנה

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד