בע"ה ט"ו אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

למרות הפיגוע: מתחם לא חוקי פורח צמוד לכביש ראשי

חשיפה: במשך חודשים נמנע המנהל האזרחי מפירוק מתחם לא חוקי שהקימו ערבים בשומרון. רגבים: "סכנה בטיחותית וביטחונית חמורה"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ט כסלו תשע"ח - 12:57 07/12/2017
גודל: א א א
המתחם בצומת גיתי אבישר כפי שצולם בידי רכז תנועת רגבים לפני מספר חודשים צילום: רגבים
המתחם בצומת גיתי אבישר כפי שצולם בידי רכז תנועת רגבים לפני מספר חודשים צילום: רגבים

חשיפה: במשך חודשים מתעלם המנהל האזרחי מבניית מתחם לא חוקי מטרים ספורים מכביש חוצה שומרון ומתחנת האוטובוס בה עומדים תושבים יהודים במשך כל שעות היממה, ובעבר בוצע בה ניסיון פיגוע לפני כשנה וחצי.

מדובר במתחם לא חוקי שהוקם סמוך לצומת גיתי אבישר ליד כביש 5 בשומרון. המתחם כולל שוק מאולתר, מספר מבנים עראיים וסככות, וכן חניית רכבים המשמשת כמעין תחנת מוניות לכפרי האזור.

המתחם כולו לא חוקי ונמצא בשטח C בתוך תחום תכניות כביש חוצה שומרון (כביש 5), הכביש הראשי המקשר את גוש דן עם העיר אריאל וישובי השומרון.

צפו: ניסיון הפיגוע לפני כשנה וחצי בתחנת ההסעה

 

לקול היהודי הגיעה באמצעות ה'ווצאפ האדום' של הקול היהודי, תלונת תושבים על המתחם, המהווה מקום התכנסות לעשרות ערבים ומהווה סכנה בטיחות וביטחונית. בתחנת ההסעה הסמוכה כבר היו בעבר פיגועים.

בדיקת הקול היהודי העלתה כי כבר לפני כשלושה חודשים פנה עו"ד אבי סגל מתנועת 'רגבים', לראשי מערכת הביטחון ולמנהל האזרחי בדרישה לאכוף את החוק במקום, אך קיבל תשובה לקונית לפיה: "במידת הצורך ינקטו הליכי פיקוח ואכיפה בהתאם לנהלים, ומימוש האכיפה יקבע בהתאם לסדר העדיפויות".

למרות הפניה של רגבים, עד כה לא בוצעה אכיפה כנגד המקום.

"מדובר בתופעת רוחב של הקמת מבנים זמניים כביכול, שהמנהל האזרחי לא אוכף את החוק כנגדם, אך המציאות מוכיחה שהמבנים הזמניים האלו הופכים למבני קבע ומקבעים את המציאות בשטח", אמרו לקול היהודי בתנועת רגבים.

"הבנייה בצומת גיתי אבישר היא סכנה בטיחותית וביטחונית חמורה, ולכן מצופה שהמנהל האזרחי יאכוף את החוק בהקדם ויהרוס את המבנים הלא חוקיים ומתחם תחנת ההסעות במקום".

בעקבות פניית הקול היהודי, הודיע גם ראש מועצת שומרון יוסי דגן כי פנה לדרגים הבכירים ברשויות כדי שיטפלו בנושא. לדבריו: "יש כאן עבריינות בוטה שמקורה ברשות הפלסטינית. עבריינות שפועלת בצורה שיטתית. אנחנו דורשים לנקוט בצעדים חריפים ולעצור את התופעה".

מהמנהל האזרחי נמסר בתגובה לפניית הקול היהודי: "המקרה מוכר, אכיפה תתבצע בהתאם למדיניות".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד