בע"ה ג' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צעדה לילית למעלות חלחול. "להקים ישובים חדשים"

בקריאה לממשלת ישראל להקמת ישובים חדשים, גרעין ההתיישבות נחלה עלה עם כ-20 משפחות למעלות חלחול. כשכוחות מג"ב הגיעו, הפעילים עזבו את המקום.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א תמוז תש"פ - 09:02 03/07/2020
גודל: א א א
(tps)
(tps)

כ-20 משפחות ועשרות בני נוער, יחד עם תנועת נחלה להתיישבות, עלו בשעות הבוקר המוקדמות (שישי) למעלות חלחול, במטרה ליצור קריאת כיוון לממשלת ישראל להקים ישובים חדשים ברחבי יהודה ושומרון.

לאחר כ-6 שעות מאז שהתמקמו בשטח, הגיעו למקום כוחות מג"ב וצבא וביקשו מהם לעזוב את המקום. תושב המקום מסר לסוכנות tps כי "אנשי גרעין ההתיישבות בחרו שלא להתעמת עם החיילים והשוטרים, ולא לנסות ולהתבצר, אלא להיעתר לבקשה להתפנות בשקט, מתוך אמירה כי יעלו להר שוב ושוב".

יאיר ואן לואן חבר הגרעין אמר כי "עם ישראל, התחלנו! אנו כאן, היינו כאן, ונמשיך להיות, כאן ובכל ארצינו. מחמם את הלב לראות בעיניים כל כך הרבה אנשים שלא רק מדברים על יישוב הארץ, אלא גם מוכנים בפועל למסור את הנפש ממש למען הארץ. מכאן נצא שוב בקריאה לממשלה, לחזור ולחדש את הקמת היישובים החדשים ביהודה ושומרון, נתחיל מהיישוב הזה".

עמיחי בן דוד חבר מזכירות נחלה מסר כי:  "באנו לפה בשביל להשאר, העליה היום היא עוד צעד בדרך הארוכה לפרוץ את האיסור שהוטל על הקמת ישובים וההתרחבות ההתיישבות ברחבי יהודה ושמרון". ‏

אליהו ליבמן ראש מועצת קריית ארבע חברון שהגיע למקום אמר: "בזכות המסירות נפש שלכם, שאתם באים ומרימים פה דגל אני בטוח שזו תהייה ירידה לצורך עליה ועוד יוקם פה ישוב ועוד ישובים רבים בכל רחבי יהודה ושומרון".

מעלות חלחול הינו ההר הגבוה ברחבי יהודה ושמרון וגובהו 1013 מטר מעל פני הים, והוא נ מצא סמוך לכביש המחבר בין קרית ארבע לגוש עציון.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


63 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 268 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד