בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: אריאל זילבר בקליפ חדש

כביש 5 - סינגל קליפ של אריאל זילבר עם ילדי השומרון ש"לא נמצא מעבר להרי החושך"

  • יח"צ
  • כ' כסלו תשע"ט - 11:56 28/11/2018
גודל: א א א
דגן וזילבר באולפן ההקלטות  (יח"צ מוא"ז שומרון)
דגן וזילבר באולפן ההקלטות (יח"צ מוא"ז שומרון)

בשבוע שעבר יצא 'סינגל השומרון'. שיר חדש הנקרא "כביש 5" והוא חלק משיתוף פעולה בין היוצרת נעמה זנבר ומקהלת לשם – עלי זהב, לאריאל זילבר.

את השיר כתבה נעמה זנבר, תושבת עלי זה"ב, שכתבה על געגועים לחבר: "השיר מדבר על געגועים לחבר ילדות, יש בו גם את הקריאה הפרטית של אדם לחבר שלו, אבל גם מסתתרת שם מבחינתי זעקה, הקריאה של השומרון לעם ישראל לשוב אליו.

אני לא בטוחה שמרגישים בזה בשיר, אני מקווה שכן, אבל יש בזה הרבה מהתחושות אני חושבת לעיתים של תושבים בשומרון, שהם מבקשים מחבריהם בשאר המדינה להתגבר על התחושה הזו של מגורים מעבר להרי החושך ולהגיע להתחבר, והוא גם מבחינתי פשוט שיר כיפי, שיר נסיעה שמתאים לכל זמן".

ההפקה המוזיקלית של השיר נעשתה ע"י בני שוורץ והקליפ הופק ע"י יהודית פסל עבור מועצה אזורית שומרון ששמה לה למטרה בכל התחומים להפסיק את "החרם השקט" כלשונם של יוצרים על השומרון. 

צפו: בוא כביש 5

 

"לא תמצאו ספר, לא סרט, לא שיר, לא סיפור ולא סדרה על השומרון" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "לזה אני קורא החרם השקט.

זה חרם שלא מדברים עליו אבל אני בטוח שהוא מורגש עבור תושבי השומרון ועבור רבים אחרים במדינה. אין ספק שיש כאן המון חומרים ליצירה זה אזור ייחודי, ואחד האיזורים המדוברים בעולם לטוב או לרע.

אמנים חוששים לעסוק בנושא מחשש לחרם של "הברנז'ה" אנחנו שמנו לנו למטרה באופן מודע, להלחם בחרם הזה. בקיץ האחרון הצלחנו להביא לראשונה מאז הקמת המדינה את חברת הפקות הסרטים אולי הכי גדולה בארץ – יונייטד קינג, לצלם את סרט הילדים של הקיץ דווקא בשומרון בעקבות המהלך שעשינו המילה שומרון פחות זרה לתעשיית הקולנוע וכבר צולם סרט נוסף שיעלה בדצמבר הקרוב בבתי הקולנוע, כעת פעלנו לעידוד והפקת השיר הזה, ואנחנו מבטיחים עוד הפתעות רבות בתחום".

השיר הופק בסיוע וועד מתיישבי שומרון ובהובלת דוברת המועצה האזורית שומרון אסתר סילם-אלוש שגם סייעה בכתיבת השיר. 

אריאל זילבר אמר גם הוא כי: "זה השומרון שלנו, 70 שנה לישראל ואלפי שנים לשומרון, צריך מדי פעם לעשות שיר לשומרון. זה הזמן. תמיד זה הזמן.  חבל מאוד שלקח כ"כ הרבה זמן להוציא שיר על השומרון. צריך להביא למודעות הזו שזה המקור שלנו, פה היה יהשע, עם כל העם. הכל התחיל מפה. זה הערש שלנו והסיבה שאנחנו פה בעצם.

אני לא עזבתי את התל אביבים. והכל בסדר הם יבואו להנה עוד מעט כולם. כל העולם יבוא. לא רק התל אביבים. פה יהיה כמו שאמר יואל משה סלומון על פתח תקווה שהיו ביצות, פה דונם יעלה מליונים פעם. תדעו לכם. אז אני אומר פה כל דונם יעלה מליונים. תדעו לכם. כדאי עכשיו עכשיו לקחת בידיים את הארץ הזו. אנחנו צריכים לדעת שאנחנו לא צריכים להתנצל. הימין צריך לדעת שהוא לא צריך להתנצל על שום דבר. אנחנו פה בזכות".

מילות השיר:

כביש 5

התקשרתי לחגי הוא אמר לי בוא אלי 

כבר שנתיים לא דיברנו קח תאוטו
ונראה אותך
שלח מיקום לפלאפון
הוא כתב לי השומרון
וואלה איך אני מגיע זה באמצע הגדה

ונזכרתי בימים
בין הגפן בכרמים 
עץ הזית שאהבת גם 
זוכר איך שנרדמנו שם
בין עיבל להר גריזים
איך דילגנו על סלעים
הוא בקול נרעד שואל אחי
היכן אתה היום

אמר לי בוא כביש חמש
על הדרך  נפגש
תחת עץ תאנה במעיין
בוא אל ההר
קח מעיל יהיה קצת קר 
נסתכל על השמש והים

כשחשבתי על הכפר
אז עלו מן העבר
מדותן דמויות כמו  חלום
וקול דודי החל לפעום
זה ניגון שמאדיר
מסתכל על הר כביר
בוא נשב עוד קצת ביחד
בוא ננשום את הכרמים

אמרתי בוא כביש 5...

אמר לי  בוא כביש חמש
לשומרון ונפגש
נתיישב על קפה במעיין

בוא אל ההר
קח מעיל יהיה קצת קר
נסתכל על השמש והים

   | 100% גדילה בתיירות השומרון בעקבות חרם ה-AIRBNB
 

בעקבות חרם AIRBNB  במועצה האיזורית שומרון טוענים כי נרשמה עלייה של כ-100% במספר המטיילים בשומרון בסוף השבוע האחרון.

הודעת Airbnb על הסרת בתי האירוח והצימרים ביהודה ושומרון מהאתר. הביאה לחשיפה עצומה של התיירות בשומרון ולמספר מתעניינים ומטיילים הולך וגובר.

"לא ה BDS  ולא AIRBNB  יפגעו בהתיישבות בשומרון" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון. "בסופו של יום הנסיון של ה BDS  לפגוע בהתיישבות בשומרון ובתיירות באמצעות AIRBNB  הפך לבדיחה. והבדיחה היא עליהם. השומרון מציע אתרי תיירות מרהיבים, נופים בראשיתיים, מעיינות וצימרים מפנקים, המטיילים מצביעים ברגליים ולא רק שהם לא מוותרים אלא שהם באים בהמוניהם". 

תרזה מבורך בעלת צימר "בשבילי התנ"ך" בהר ברכה שפורסם עד היום ב AIRBNB אומרת: "מאז הפרסום של  החברה, הגיעו אלינו עשרות פניות של כתבים ומטיילים, הגיעו אלינו מהטלוויזיה הסינית ועד אתרים מאיראן ומצרים וזה כמובן מביא מטיילים. אנחנו מצדנו לא אוהבים חרמות אבל נראה שהפסוק "ככל  שיענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ" מתאים פה מאוד. 

משה בן ברוך הבעלים של צימר אלון ואלה שבשמורת הטבע נחל קנה בחוות יאיר שבשומרון: "הגיעו אלינו פניות רבות, מהארץ ומהעולם, אין לנו אלא להודות ל AIRBNB ומי שדחף אותם לזה, על הסיוע לתיירות בשומרון"

עינב בראון בעלת הצימר "נוף שומרון" בהר כביר: "התיירות כאן מתקיימת לעיתים על מי מנוחות ולעיתים יותר אינטנסיבית, אין ספק שהחשיפה שהביאה ההודעה של AIRBNB חשפה רבים שלא ידעו על כך שיש תייירות בשומרון, להכיר בכך, אנחנו מרגישים בזה, בטלפונים של מטיילים מהארץ ומהעולם ומהנוכחות כאן"

ניר לביא הבעלים של יקב הר ברכה בשומרון: "יש מגמה של התעניינות גוברת והולכת וחיזוק של התיירות בשומרון. עם ישראל מצביע ברגליים וכך גם תיירים מכל העולם"

מירי לוי הבעלים של הצימר  היוקרתי "בראש ההר" בנופים שבשומרון: " אין ספק שהחשיפה המוגברת של הסופ"ש האחרון הביאה להתעניינות רבה בכל העולם, קיבלנו פניות . תמיד היינו מלאים והחשיפה הזו כמובן מביאה התעניינות נוספת"

וורד בן סעדון הבעלים של יקב טורא ברחלים שבשומרון: "בעקבות החשיפה הבינלאומית שהביאה הודעה AIRBNB  אנחנו רואים עלייה בכמות התיירים המגיעים הן בתיירות הפנים והן בתיירות העולמית, אנשים רוצים להביע תמיכה ומצביעים ברגליים, חייבים להגיד תודה ל AIRBNB  שבזכות ההודעה שלהם המטיילים גילו שיש בשומרון תיירנים ואתרי תיירות מרהיבים  ואנחנו זוכים לארח פה את כולם".  

על פי נתוני תיירות שומרון: בסוף שבוע ממוצע  עוברים באתרי התיירות בשומרון כ 1500 בני אדם. בסוף השבוע האחרון הגיעו פניות למוקד התיירות של השומרון מכל העולם בעקבות פרשת Airbnb  והגיעו לטייל על פי ההערכות  בכלל האטרקציות המעיינות, הצימרים ושמורות הטבע כ 3000 בני אדם". 

בתוך כך זכה יקב הר כביר ב 4 מדליות 2 מדליות כסף, מדליית זהב ומדליית זהב כפול בתחרות היין הבינלאומית TERRAVINO  שהתקיימה בשבוע האחרון, והתחרו בה מעל 500 יקבים מ 23 מדינות ברחבי העולם.

 איתמר וויס אחד הבעלים של היקב אמר לאחר הזכייה: "זו התשובה שלנו ל AIRBNB זה מרגש לגלות שהיין של השומרון אהוב ומוערך בעולם כולו".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד