בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: הלל, ריקודים וגשם סוער בהתיישבות החדשה במעלות חלחול

לאחר הדלקת נרות חנוכה בכ-20 נקודות שונות ביהודה ושומרון, התיישב גרעין משפחות בנקודת התיישבות חדשה - מעלות חלחול. צפו בהלל וריקודים בתפילת הבוקר

  • יח"צ
  • א' טבת תשפ"א - 08:53 16/12/2020
גודל: א א א

עשרות משפחות עלו הלילה (רביעי) לנקודת התיישבות מיועדת במעלות חלחול שבגוש עציון. המשפחות קוראות לממשלה להקים במקום יישוב יהודי חדש.

לאחר לילה סוער וגשום, קמו הבוקר עשרות המשפחות לבוקר ראשון במקום. מדובר בעלייה לקרקע של גרעין יהודה שפועל בשיתוף עם תנועת נחלה שהציב לעצמו כמטרה לפרוץ את הסכר במדיניות ההקפאה ביהודה ושומרון.

המשפחות, יחד עם בני נוער נוספים שהגיעו לחזק אותם, עלו למקום על מנת לקרוא לממשלת ישראל לאשר בנייה מיידית במעלות חלחול ולאפשר את הקמת הישוב החדש. בישוב החדש נמצאים כעת כ-150 אנשים ובהם גם ילדים קטנים, ובתנועת נחלה מעריכים כי המספר ילך ויגדל.

מעלות חלחול ממוקמת בשטח אסטרטגי בין גוש עציון לקרית ארבע ונעשו בעבר מספר ניסיונות על מנת לישב את המקום. המתיישבים החדשים הגיעו מצוידים באוהלים חסינים ממים, ציוד לחימום וכן ציוד נוסף שיאפשר להם להישאר במקום זמן רב.

מוקדם יותר באותו ערב, קיימה תנועת נחלה אירועי הדלקת נר שישי של חנוכה בלמעלה מעשרים נקודות שונות ברחבי יהודה ושומרון. באירועים השונים השתתפו מאות אנשים שהגיעו לנקודות אסטרטגיות שנמצאות מחוץ לגבולות היישובים, בקריאה לממשלה לעצור לאלתר את ההשתלטות הערבית על אדמות הלאום. בין המשתתפים היו גם אנשי התיישבות כגון בני קצובר וכן ראשי מועצות ביהודה ושומרון ובהם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת מטה בנימין ישראל גנץ, ראש מועצה מקומית בית אל שי אלון וכן ראש מועצת קרית ארבע אליהו ליבמן, אשר חיזקו את בני הנוער והמשפחות שהשתתפו באירועים השונים.

חברת הנהלת תנועת נחלה דניאלה וייס שהשתתפה בין היתר גם בהדלקת הנרות בשבות עמי הסמוכה לקדומים אמרה: "תנועת נחלה יזמה היום הדלקה של נרות חנוכה בכדי לתת ביטוי לקריאה הגדולה לצאת מתחום המושב של היישובים, לצאת מעבר לתוכנית המתאר המצמצמת ולהתפרס במרחב כולו. כיום יש מצב של אפליה שבו הערבים בונים חופשי ואילו היהודים מוגבלים ללא ההפסקה. הגיע הזמן לשים סוף לעיוות הזה והיהודים צריכים לבנות בכל מקום בארץ ישראל".

את הבוקר פתחו תושביה החדשים של מעלות חלחול בתפילת הלל חגיגית של חנוכה וראש חודש. במקום נערכה תפילה גדולה עם שירה, ריקודים והודאה על האפשרות להקים ישוב חדש בארץ ישראל. כמו כן, ראש מועצה אזורית גוש עציון שלמה נאמן הגיע גם הוא למקום על מנת לחזק את ידיהם של המתיישבים החדשים.

עמיחי בן דוד החבר בגרעין יהודה ומהעולים הלילה למעלות חלחול אומר: "בוקר ראשון במעלות חלחול אחרי לילה גשום וסוער, אבל עם שמחה גדולה על שאנו זוכים להקים נקודת ישוב חדשה בארץ ישראל. אנחנו קוראים לציבור הרחב, ובפרט לתושבי האיזור, לבוא והלגיע כבר בשעות הקרובות למעלות חלחול ולהצטרף אלינו על מנת לחזק את האחיזה במקום".

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


57 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד