בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: עימותים קשים בין מתיישבים לשוטרים בגוש שילה

קצין מג"ב עיכב טיפול רפואי במשך כשעה מעצור יהודי לאחר שנפצע מאגרוף בראשו. עו"ד רום: "עליית מדרגה בהפרת זכויות". וידאו ותמונות

  • דוד אור שחר
  • כ"ח אייר תשע"ח - 12:19 13/05/2018
גודל: א א א

קבוצת ערבים, יחד עם פעילים זרים הגיעו הבוקר (א') סמוך לישוב עמיחי ולמאחז גאולת ציון, החלו לבצע חריש במקום, והניחו במקום דגלי פלסטין ודגלים נוספים של מדינות שונות.

קבוצת תושבים מהאזור אשר הגיעה למחות במקום כנגד הפרובוקציה נתקלה באלימות שוטרים תוך שהשוטרים מעכבים כ-10 מהתושבים. 

אחד מהתושבים שעוכב ע"י המשטרה נפצע, למקום הגיע צוות מד"א על מנת להעניק טיפול רפואי לפצוע, קצין מג"ב מנע מהצוות את הגישה לפצוע במשך כשעה, רק לאחר התערבותו  של עו"ד נתי רום אשר הגיע למקום מטעם ארגון חוננו אפשרו כוחות מג"ב לצוות להעניק טיפול רפואי לפצוע. 

עו"ד רום מסר כי "עליית מדרגה בהפרת זכויות בסיסיות של עצורים, כאשר מפקד במג"ב מונע מצוות רפואי של מד"א לתת טיפול רפואי במשך כשעה לעצור פצוע, תוך שהוא מסרב להזדהות ולתת פרטים כחוק. כרגע צוות מד"א מטפל בפצוע. בכוונתנו להגיש תלונה כנגד הקצין."

מגרעין מתיישבי גאולת ציון נמסר כי "מדינת ישראל מבולבלת, אך עם ישראל הכריע בשטח - ארץ ישראל שלנו! בזמן שנרקמת תכנית להקמת מדינה פלסטינית ב-90 אחוז משטחי יו"ש, ערבים בליווי צהל ניסו לחרוש בשדות של גאולת ציון בעמק שילה. ב"ה ללא הצלחה לאחר שעם ישראל הצביע ברגליים והגיע לחסום בגופו את הפולשים. זכותנו על הארץ היא אמת מחייבת המציאות. אנו קוראים לכל עם ישראל להצטרף לשנות את מגמת ההרס בהתיישבות  וליישב את כל המרחבים של ארץ ישראל", מסרו.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד