בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

'נגיע לכל גיל': צפו בבלשי ימ"ר ש"י מאיימים על משפחה

בני משפחה מיצהר סובלים מפשיטות חוזרות ונשנות של המשטרה וצווים מנהליים שהוצאו לילדיהם. כעת אחד מילדי המשפחה גם הורחק מביתו

  • דוד אור שחר
  • ט"ו תמוז תשע"ח - 17:35 28/06/2018
גודל: א א א

הרדיפות עליהם מתלוננים הורים רבים לנערים המורחקים בצווים מנהליים מיהודה ושומרון, הביאו קבוצת הורים לפתוח דף פייסבוק ובו הם מתארים את סיפוריהם.

הדף ששמו "אל תשלח ידך אל  הנער", עלה לאוויר בתחילת השבוע לאחר שקטין בן 17 מהיישוב יצהר שבשומרון הורחק בצו מנהלי מבית הוריו שביישוב. על הצעיר נאסר לשהות בכל שטחי יהודה ושומרון למעט ביישוב אלון מורה. אלא שלצעיר אין אף בני משפחה או חברים אצלם יוכל להתגורר באלון מורה  כך שלמעשה בנתינת הצו נזרק הנער לרחוב.

באירוע נוסף במהלך פשיטה בבית המשפחה צולמו בלשי ימ"ר ש"י בני נגני ואלון חנן כשהם מחפשים אחר אחיו, קטין בן 15 על מנת להעניק לו גם כן צו מנהלי. כאשר הבלשים הבחינו במיטתו של ילד נוסף כבן 9 ביקש האב כי לא יעירו את הילד הקטן, בתגובה אמרו השוטרים כי "אם נצטרך, נגיע לכל גיל. אם היה סיבה היינו מציקים".

בפוסט שכתבה בפייסבוק אימו של הקטין תיארה את הרגעים בהם דפקו השוטרים על דלת הבית וגירשו את בנה לרחוב.

"יום חמישי 10 בלילה. דפיקות בדלת. משטרה. שוטרי ימ"ר ש"י. נתנו לבננו בן ה-17 צו הרחקה מנהלי מיו"ש כולל מביתו/ביתנו בישוב יצהר. הצו נחתם ביום הקודם ונכנס כבר לתוקף. זה אומר שהוא צריך עכשיו לעזוב את הבית וללכת.  "אז אתה בעצם זורק את הבן שלי לרחוב?" בעלי שאל את הימ"רניק.

"אני לא יודע. אני רק שליח. אבל אתה יכול לפנות לטלפון שרשום כאן" הוא מצביע בצו על מספר טלפון של לשכת האלוף. והלך", כתבה האם.

"בעלי התקשר. ענתה חיילת. "הבן שלי בן 17 קיבל עכשיו צו ממכם שמגרש אותו ברגע זה מהבית. לאן הוא אמור ללכת בעשר וחצי בלילה?" הוא שואל אותה. "יום חמישי. עשר וחצי בלילה. אין כאן אף אחד עד יום ראשון מה אתה רוצה שאני יעשה?", היא אומרת. "זה בדיוק מה שאני שואל", מסביר בעלי והיא עונה בהתנצלות: "לא אני כתבתי את הצו".

"אבל זה המספר שכתוב בצו להתקשר", הוא לוחץ. אחרי עוד כמה נסיונות התחמקות היא אמרה שתברר ונתקשר עוד 10 דקות. התקשרנו. היא ביררה. "אמרו לי להגיד לכם שאם יש לכם צו מנהלי אז תעזבו את הבית ואת יהודה ושומרון". "אבל מה הבן יעשה?", שואל בעלי. " לא יודעת אני רק השליח...", סיימה".
 

   | מחאת ההורים: "אל תשלח ידך אל הנער"

זו לא הפעם הראשונה בה מגורש הנער מביתו. לפני כשנתיים, כשהיה בן 15 הושלך הקטין מביתו בצו מנהלי אליו צורפו עוד סדרה של תנאים קשים והגבלות. משפחתו נדדה איתו ממקום למקום ברחבי הארץ וסביב הנושא התפתחה מחאה ציבורית נרחבת.

"יש עשרות רבות של הורים של מה שנקרא נערי גבעות, שיום יום מעלים סיפורים של התעללות בילדיהם ורמיסת זכויות בסיסיות", סיפר אביו של הקטין לקול היהודי מדוע החליטו לפתוח דף פייסבוק. 

"אנחנו רוצים להתחיל לעלות את הנושא לסדר היום בצורה רצינית, שאנשים יתחילו להבין קצת את המציאות הזו. זה שהילד שלנו מגורש מהבית ללא פתרון מגורים ועכשיו מסתובב ברחבי הארץ עם תיק על הגב וכל לילה ישן במקום אחר זה פגיעה קשה מאוד בזכויותיו וצריך להילחם בה. והבן שלנו הוא כאמור ממש לא היחיד. יש עוד עשרות רבות".

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (9) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד