בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שומרון: שלושה עצורים בידי השב"כ עם איסור מפגש

שלושה נערים נעצרו ונאסר עליהם לפגוש עו"ד. עו"ד עדי קידר מחוננו: "השב"כ מנסה בדרכים אלימות ובלתי קבילות לחלץ הודאות מנערים"

  • כ"ב טבת תשע"ט - 12:34 30/12/2018
גודל: א א א
(יהודה פרל)
(יהודה פרל)

כוחות יס"מ ושב"כ פשטו בצהריים על ישיבה בשומרון, כך דיווח ארגון חוננו.

הכוחות מבצעים חיפוש במקום, ועצרו את אחד הנערים בישיבה. על הנער נאסר לפגוש עו"ד, מצבו אינו ידוע וטרם ברור בודאות במה הוא חשוד. כעבור כמה דקות התברר כי נער נוסף נעצר. סמוך לשעה 15:00 דווח כי נער נוסף נעצר בעיר מודיעין וכך עולה מספר העצורים בפרשייה לשלושה.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שמייצג את אחד הנערים מטעם ארגון חוננו: "נראה שבשב"כ ובפרקליטות לא מפנימים את המסקנות מהחקירות הביטחוניות האחרונות ומהביקורת שמופנת כלפיהם, ומנסים רק בדרכים אלימות ובלתי קבילות לחלץ הודאות מנערים צעירים. גם הפעם נעצר קטין, צעיר, כאשר נמנע ממנו מפגש עם עו"ד באופן חריג. בזמן הקרוב נפנה בדחיפות לבימ"ש בכדי לבקש שיאפשרו לראות את הנער ולעקוב אחר מצבו."

עו"ד איתמר בן גביר שמייצג את הקטין השני שנעצר מוסר בתגובה כי: "רק בשבוע האחרון נחשפו בתכנית עובדה הקלטות איומות ומזעזעות ובהן מדובבים שוטרים מתעללים בנער קטין, פוגעים בו, מרעיבים אותו, מאיימים עליו ועושים מניפולציות קשות במטרה לחלץ הודאה. צו איסור מפגש עם עורך דין שהוצא למרשי נועד בדיוק לאותה המטרה של הגברת הלחץ וההתעללות".

ביום חמישי האחרון נחשפו בתכנית "עובדה" הקלטות מתרגיל "כלא עכו" שנערך בפרשת דומא.

ההקלטות שנחשפו הן בעניינו של צ', קטין שהיה חשוד במעורבות באירועי השחתת רכוש ולא באירוע דומא עצמו. השב"כ והמשטרה בנו מערך שלם שדימה בית מעצר כאשר כולו מורכב משוטרים, החל מהאסירים ועד הסוהרים.

במהלך ארבעה ימים הפעילו אסירים בגירים מערכת לחצים ואיומים קשים על צ' הקטין, ביימו איתור סמים בתאו והחלו לטעון כי הפליל אותם.

לאחר מסכת איומים שכללה רמיזות לרצח ואונס של הקטין בידי "העבריינים" הכבדים שעמו בתא, הוא הסכים לספק להם מידע על עבירות שכביכול ביצע, והכל בכדי שיניחו לו לנפשו. על בסיס הודאה זו הוא הואשם בהצתת כנסייה ועבירות נוספות.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד