בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: כך נערכת מערכת הביטחון לפינוי חומש

בזמן שבחומש לומדים תורה במסירות בסערה ונערכים לצעדת אלפים עם משפחת דימנטמן, ראש ישיבת חומש, הרב אלישמע כהן עוכב בידי המשטרה ובפרקליטות הקימו צוות מיוחד. בחומש עצמה הוקם בסיס צבאי ומחסום מג"ב

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ח טבת תשפ"ב - 15:12 22/12/2021
גודל: א א א

מערכת הביטחון נערכת להרס ופינוי ישיבת חומש, כך אומרים בישיבת חומש

לאחר שהיום עוכב במחסום חיזמא הרב אלישמע כהן ראש הישיבה בחשד להפרת חוק ההתנתקות, נראה כי במערכת החליטו לנקוט בשורת צעדים כנגד הישיבה. הרב כהן שוחרר לבסוף עם הזמנה לחקירה לאחר התערבות ראש מועצת שומרון יוסי דגן, אולם מדובר בצעד אחד מתוך כמה צעדים שמבצעת מערכת הביטחון.

בחומש עצמה הוקם בימים האחרונים בסיס צבאי, הובאו למקום מכולות וכח של גדוד 12 מחטיבת גולני הוצב במקום. בצומת הפניה לחומש, המקום בו התרחש הפיגוע הרצחני בו נרצח יהודה דימנטמן הי"ד, הוקם מחסום מג"ב המונע כניסת רכבים. לפי הדיווחים, בימים הקרובים צפוייםן כוחות מג"ב לאייש גם את הבסיס בחומש עצמה ולהתחיל לאכוף את חוק ההתנתקות על תלמידי הישיבה באופן נחרץ.

צפו: לימוד תורה השבוע בישיבת חומש

צילום: אלחנן גרונר  - הקול היהודי

צוות מיוחד הוקם בפרקליטות

בנוסף, בפרקליטות הוקם צוות מיוחד לפיקוח על אכיפת המשטרה בחומש. 

הממשלה לא מסתפקת בכך, גם משרד המשפטים גוייס למשימה. הוקם צוות אכיפה מיוחד בראשותו של פרקליט מחוז דרום, אלון אלטמן, שתפקידו לתת עדיפות בתביעה ובאכיפה של חוק ההתנתקות. פרקליט המדינה עמית אייסמן העניק את הסמכויות בעניין לאלטמן בהעדר במשרד המשפטים המשנה לפרליט לתפקידים מיוחדים בפרליטות", סיפרו.

בישיבה אומרים כי "כתגובה לרצח, בנט לאחר 16 שנה מהגרוש, מפעיל את החוק של אריאל שרון, ומחייה את חוק ההתנתקות. החוק מופעל באופן סיטונאי כלפי תלמידי ישיבת חומש", סיפרו.

נזכיר כי בחוק ההתנתקות נכתב כי ישראלי הנכנס לשטח מפונה שהכניסה אליו הוגבלה דינו מאסר שנתיים. לדברי הישיבה השיטה תפעל כך "תחילה יעצרו את התלמידים, והם יחקרו בחשד להפרת חוק ההתנתקות, כחלק מתנאי השחרור, יוטל על הנעצרים הרחקה מחומש. תלמיד שיחזור לישיבה ויפר צו, יוגש נגדו כתב אישום על חוק ההתנתקות והוא ישאר במעצר. ככה הממשלה תנקה את חומש מיהודים כפרס לרצח" תקפו בישיבה. 

אנשי חומש סיימו בפניה לרה"מ בנט "ראש הממשלה נפתלי בנט. אמרת שנכנסת לפוליטיקה כדי למנוע התנתקות שניה. והנה, בתגובה לפיגוע, במקום לחזק את הישיבה, הממשלה בראשותך מוציאה מהנפטלין את חוק ההתנתקות מתקופת הגירוש, ומחילה אותו על תלמידי ישיבת חומש.

אפילו בזמן הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון, לא העז שרון להגיש כתבי אישום על מי שעבר על חוק ההתנתקות. מה שממשלתך מעיזה כעת, בתגובה לפיגוע. אנו קוראים לך לחזור לערכי ארץ ישראל וההתיישבות. לפרק במיידי את הצוות המיוחד בפרקליטות, לעצור את ההוראה להחיל את חוק ההתנתקות על תלמידי ישיבת חומש, ולא להחזיר את עם ישראל לטראומת הגירוש".

"נא לרוקן את גג בית המדרש מהגשם"

בתוך כך, אלפים צפויים לצעוד מחר (ה') יחד עם משפחת דימנטמן משבי שומרון לחומש. המשפחה צפויה לקום בבוקר מהשבעה ובסביבות 11:00 תצא צעדה לחומש.

בישיבה קראו לציבור להגיע מחר לתמיכה בישיבה "אנו קוראים לציבור- הפקודה מוכנה. האם הדרג המדיני יעז לתת את ההוראה לביצוע - זה תלוי בכולנו. למרות השעה הלא נוחה, ולמרות מזג האוויר – כולנו מגיעים לצעדה מחר, משבי שומרון לחומש".

בימים האחרונים מגיעים מאות יהודים מכל רחבי הארץ לתמוך בתושבי חומש. רבים מהם מביאים מאכלים וציוד לטובת בחורי הישיבה הלומדים בסערה במבנה רעוע העשוי יריעות.

על לוח המודעות בבית המדרש בחומש מופיעה בקשה "נא לרוקן את הגג מדי פעם כדי שלא יקרוס". באמצעות קרש אחד התלמידים ניגש מדי פעם ל"בטן" שנוצרת בגג מהגשם ומרוקן את המים. התלמידים ישנים במבנים זמניים שהוקמו ותעלה נחפרה סביב אוהל המטבח כדי למנוע את כניסת המים למתחם הבוצי.

למרות הקור והאיומים בהרס וגירוש, התלמידים מתמידים בלימוד יחד עם בחורי ישיבה המגיעים מכל רחבי הארץ לחזק את המקום, והאווירה בחומש היא של אמונה ושמחה.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


14 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 71 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד