בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רבנים למערכת הבטחון: "עצרו את הפגיעה בהתיישבות"

רבנים בציונות הדתית: לעצור את פעולות ההרס בהתיישבות ואת ההתנכלות למשפחות גבעת 'קומי אורי'

  • יח"צ
  • י"ג אייר תש"פ - 18:06 07/05/2020
גודל: א א א
(אברהם שפירא)
(אברהם שפירא)

בעקבות מקרי ההרס הרבים שנערכו בשבועות האחרונים ברחבי ההתיישבות, יוצאים רבנים מהציונות הדתית במכתב קריאה פומבי לשרי הממשלה וראשי מערכת הביטחון נגד ההרס, ונגד ההתנכלות למשפחות גבעת 'קומי אורי' ביצהר. במכתבם כותבים הרבנים כי הם דורשים לעצור את ההרס ולהרחיב את ההתיישבות, ולאפשר למשפחות לשוב לביתן.

במכתב נכתב כי "מתוך האמונה כי מפעל ההתיישבות הינו חלק חשוב בגאולת ישראל וחיזוק העם היושב בציון, אנו קוראים לשרי הממשלה וראשי מערכת הביטחון לעצור את ההתנכלות למשפחות הגרות בגבעת 'קומי-אורי' ולאפשר להן לשוב לביתן, כחלק מהרחבת ההתיישבות כולה".

"אנו קוראים לכם להתמקד במילוי תפקידיה החשובים של מערכת הביטחון, במיגור הטרור הערבי וההתמודדות עם נגיף הקורונה, ולעצור את כל פעולות ההרס הרבות המבוצעות בתקופה האחרונה. יש להפסיק באופן מיידי את הריסות-הפתע הליליות ואת הפגיעה הדורסנית בחלוצים בכל יהודה ושומרון ובקומי אורי בפרט" מוסיפים הרבנים במכתבם.

על המכתב חתומים רבנים בכירים מהציונות הדתית, רבני ישובים וראשי ישיבות. בין הרבנים שחתמו על המכתב נמצאים הרב דב ליאור, הרב צפניה דרורי, הרב יצחק גינזבורג, הרב שמואל אליהו, הרב אליהו זיני, הרב ישראל אריאל, הרב דוד חי הכהן, הרב שמחה שטטנר, הרב אוריאל ספז, הרב גדעון בנימין, הרב משה צוריאל, הרב יהודה קרויזר, הרב אוהד קרקובר, הרב יאיר פרנק, וכן הרב יהושע מרדכי שמידט.

כאמור, מכתב הרבנים מגיע על רקע הרס של מבנים רבים בהתיישבות בשבועות האחרונים. מבנים של משפחות נהרסו ביצהר, בגבעת חי"ש שבגוש עציון, במעלה שלמה הסמוכה לכוכב השחר וכן מבנים של ישיבת חומש ובישוב עמונה. כמו כן, כבר מספר ימים שבהם כוחות הביטחון אוסרים על תושבים משכונת קומי אורי שביצהר לשוב לבתיהם לאחר הרס חלק מהבתים בשכונה לאחרונה.

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד