בע"ה ג' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רבנים לנתניהו: "החל כעת ריבונות ביהודה ושומרון"

בין החותמים: הרב שמואל אליהו, הרב לבנון, והרב דב ליאור. יוסי דגן: "לראש הממשלה יש אחריות גם לקורונה וגם לריבונות"

  • יח"צ
  • ח' אב תש"פ - 10:20 29/07/2020
גודל: א א א

רבנים מוכרים מהציונות הדתית הגישו מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקשו ממנו להחיל ריבונות בהקדם על שטחי יהודה שומרון ובקעת הירדן. המכתב יוצא לאחר שראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן פנה לרבנים והציג בפניהם את המצב ואת החשש לפגיעה בהתיישבות ובארץ ישראל באם לא תוחל הריבונות בחלון ההזדמנויות שנוצר.

במכתבם כותבים הרבנים: "ראשית, ברצוננו לחזק את כבודו בהתמודדות מול נגיף הקורונה ויהי רצון שתשרה סייעתא דשמיא גדולה במעשה ידיו וכל אשר יעשה יצליח", כתבו הרבנים והמשיכו "אולם, אנו נמצאים בזמן קריטי לעתידה של ארץ ישראל וההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון".

"ארץ ישראל הינה קניין רוחני וגשמי לעם ישראל" ציינו הרבנים ואמרו כי "היא ירושה לנו מאבותינו וניתנה לנו ע"י הקב"ה. בעת הזו, אנו קוראים לכבודו לנצל את שעת הכושר ההיסטורית ולהחיל ריבונות מלאה על מרחבי ארצנו ביהודה ושומרון ערש הולדתו של העם היהודי, וזאת ללא כל התניות או מחויבויות אחרות".

המכתב נחתם על ידי הרב הראשי לעיר צפת הרב שמואל אליהו, הרב דב ליאור מהפוסקים החשובים בציונות הדתית, הרב אליקים לבנון רבה של השומרון וראש ישיבת ברכת יוסף שבהר ברכה, והרב אליהו זיני רב הטכניון לשעבר וראש ישיבת "אור ישועה". 

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בירך על המכתב ואמר כי "רק בכוחות משותפים נוכל להגיע למטרה המרכזית והיא החלת ריבונות על כל מרחבי ההתיישבות ביהודה ושומרון. אנחנו אומרים לראש הממשלה להחיל ריבונות כאן ועכשיו, בלי דיבורים ובלי הבטחות בחירות, כפי שבגין החיל ריבונות ביום אחד, כפי שלוי אשכול החיל ריבונות ביום אחד כך גם ראש הממשלה יכול, זו החלטה של רגע אחד שיכולה לשנות מציאות היסטורית בת 2000 שנה של געגועים וציפייה".

"ראש הממשלה מתפאר בכמות המצביעים הגדולה ביותר למפלגה מאז קום המדינה, הם הצביעו לליכוד על סמך ההבטחות לריבונות מלאה ביהודה שומרון ובקעת הירדן. ראש הממשלה צריך להקשיב למצביעים שלו".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


107 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד