בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"התעוררנו כשהבית מוקף שוטרים - תוך דקות הבית נהרס לחתיכות"

מסע הרס חריג נערך בבנימין, במהלכו נהרסו על ידי המנהל האזרחי בתיהם של ארבע משפחות בגבעות גאולת ציון ורמת מגרון. לאחר ההרס, יצאו אמש שורת רבנים בציונות הדתית בקריאה לסייע לאנשי הגבעות להמשיך בהתיישבות במקום.

  • יח"צ
  • י"ד כסלו תשפ"ב - 23:37 18/11/2021
גודל: א א א
ההרס בגאולת ציון
ההרס בגאולת ציון

שורת רבנים מהציונות הדתית קוראת לציבור לתמוך בבנייה מחודשת של גבעות רמת מגרון וגאלות ציון שהוחרבו ביום רביעי בידי צה"ל והמשטרה.

הרבנים ובהם הרב דב ליאור, הרב דוד חי הכהן, הרב אליקים לבנון והרב אהרון אגל-טל בקריאה לציבור לסייע בהקמתם מחדש של נקודות ההתיישבות שנהרסו. התושבים פתחו בגיוס המונים וכבר החלו בבנייה מחודשת בשטח.

"אנו הרבנים החתומים מביעים כאב לב עמוק על הפינויים שהיו אתמול. כל מרחבי ארצנו שייכים לעם ישראל שייכות נצחית, כל מרידה בארצנו היא פגיעה מהותית במקור חיינו הלאומיים".

"אנשי הגבעות היקרים נאחזים ובונים מקומות אלו מתוך מסירות גדולה ואהבת הארץ. בימים אלו שמאשרים אלפי בתים בלתי חוקיים בנגב העוול שנעשה לעם ישראל זועק עד השמים", כתבו הרבנים.

"אנו קוראים לכל מי שיכול לסייע בהקמה מחדש של המקומות שנהרסו, ובכך תיקון חלקי לכאב והעוול הגדול. אנו קוראים לממשלת ישראל לחדול מהרס ולעסוק בבניין", הוסיפו.

על הקריאה חתמו הרב דב ליאור, הרב דוד חי הכהן, הרב אליקים לבנון, הרב יוסף ארציאל, הרב אליהו זיני, הרב אוהד קרקובר, הרב אהרון אגל-טל, הרב דניאל כהן, הרב ינון אילני, הרב בנצי עמר, הרב אריאל בראלי והרב יהושוע שמידט.

"תוך דקות הבית שלנו כבר היה הרוס לחתיכות"

מסע הרס חריג נערך אמש בבנימין, במהלכו נהרסו על ידי המנהל האזרחי בתיהם של ארבע משפחות בגבעות גאולת ציון ורמת מגרון. לאחר ההרס, יצאו הערב שורת רבנים בציונות הדתית בקריאה לסייע לאנשי הגבעות להמשיך בהתיישבות במקום

מסע הרס התרחש אתמול בגבעות בנימין, במהלכו פשטו מאות שוטרים ופקחי המנהל האזרחי על הגבעות גאולת ציון ורמת מגרון והרסו את בתיהם של ארבע משפחות שהתגוררו במקום.

בנוסף לבתי המשפחות, ביצעו במנהל האזרחי הרס של בתי הכנסת שבגבעות וכן מבנים ששימשו למגורי הנערים ששוהים בגבעה ועוסקים בפיתוחה.

מרים, תושבת גאולת ציון ואם לשלושה, סיפרה: "התעוררנו בשעה 5 לפנות בוקר כשמעל מאה שוטרים מקיפים את הבית והולמים בעוז על הדלת. פתחנו את הדלת, וקצין המשטרה אמר שיש לנו 2 דקות לצאת מהבית - לאחר מכן הוא יהרס".

"לא נתנו לנו שום התראה על ההרס. פשוט הגיעו לפנות בוקר, העיפו אותנו מהבית כשבקושי הספקנו להתארגן ולהתלבש וזרקו את כל הציוד בחוץ בערימה. תוך דקות הבית שלנו כבר היה הרוס לחתיכות כששופל נוסע עליו שוב ושוב".

"בעלי ש"העז" למחות בפני קצין המשטרה על התנהלות הכוחות, הוכה באלימות ברגליו ובפניו תוך שהוא מחזיק את בתנו הקטנה על הידים. מסע ההרס הזה הינו חלק מהתנכלות מכוונת להתיישבות היהודית שמובילה הממשלה, במטרה לאפשר את הקמתה של מדינה פלסטינית דה פקטו בשטחי יהודה ושומרון".

"איננו מתכוונים להתייאש - ארץ ישראל נקנית ביסורים. בכוונתנו לבנות מחדש את בתי הגבעה עוד השבוע, לפני סערת החורף שצפויה בימים הקרובים. "אנו קוראים לעם ישראל להיות שותף איתנו בפעילות של ישוב שטחי יהודה ושומרון, ולתמוך במשפחות שנאבקות יום יום בשטח בתנאים קשים, בפרט בימים אלו", אמרה.

לתרומות והשתתפות בפעילות - לחץ כאן
תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


14 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 71 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד