בע"ה ז' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רבני הציונות הדתית בקריאה: למנוע את הרס מעוז אסתר

רבנים בציונות הדתית יצאו היום בקריאה למנוע את הרס מעוז אסתר, בה התגורר אהוביה סנדק ז''ל. הקריאה יצאה לאחר שפורסם כי בכוונת מערכת הביטחון להרוס את הגבעה בשבועות הקרובים

  • י"ח שבט תשפ"א - 16:10 31/01/2021
גודל: א א א

רבנים בציונות הדתית בהם, הרב אליהו, הרב ליאור, הרב דרוקמן ושורת רבנים נוספים, יצאו היום בקריאה פומבית לראש הממשלה ולמערכת הביטחון להימנע מהרס שכונת מעוז אסתר שבכוכב השחר.

קריאת הרבנים יצאה לאחר שפורסם לפני כשבועיים, כי בכוונת מערכת הביטחון להרוס את מעוז אסתר, הגבעה אותה בנה ובה התגורר נער אהוביה סנדק ז"ל, שנהרג לפני למעלה מחודש במהלך מרדף משטרתי.

על הקריאה חתומים הרב אבי סמוטריץ, הרב דב ליאור, הרב אליקים לבנון, הרב אליעזר ולדמן, הרב חיים דרוקמן, הרב שמואל אליהו, הרב דוד חי הכהן, הרב אוהד קרקובר, הרב שלמה אבינר, הרב דניאל כהן, הרב ישראל אריאל, הרב ליאור אנגלמן, ורבנים נוספים.

"הובא לידיעתנו כי מערכת הביטחון מתכננת להרוס ולפנות את שכונת מעוז אסתר ומאחזים נוספים, במהלך השבועות הקרובים", כתבו הרבנים. "אנו, רבני ערים וקהילות, החתומים מטה, מביעים זעזוע מכוונה זו.
אנו פונים לראש הממשלה, לשר הביטחון ולכל מי שביכולתו להשפיע כדי למנוע את מעשה ההרס ולפעול במהירות כדי שלא יתבצע", קראו הרבנים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

הרבנים אף מתחו ביקורת על מדיניות מערכת הביטחון בנוגע להתיישבות בגבעות. "מניעת התיישבות של עם ישראל בארצו היא עוול וחוסר-צדק", כתבו. "חמור הדבר שבעתיים, כיון שלא נוגעים במאחזי הרשות הפלסטינית 
שהולכת ומשתלטת על שטחי ארצנו".

"אנו פונים לממשלת ישראל, לאחר מותו הטראגי של אהוביה סנדק ז"ל, להתאמץ ולקרב את הצעירים אשר פועלים להפריח את שיממות ארצנו, וקוראים לפעול באופן חיובי להרגעת הרוחות", הוסיפו הרבנים.

נזכיר כי בגבעת מעוז אסתר התגורר אהוביה סנדק ז''ל, שנהרג לפני כחודש כתוצאה מניגוח של בלשי ימ"ר ש"י ברכב בו נסע.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד