בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רבני הציונות הדתית למען הנער העצור

גדולי רבני הציונות הדתית התגייסו לקמפיין התרמה לשחרור הנער שמואשם בהריגת ערביה: "רוצים שהצדק יצא לאור"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה שבט תשע"ט - 08:47 31/01/2019
גודל: א א א
הפגנה מול ביתה של שרת המשפטים על רקע מעצר הנערים
הפגנה מול ביתה של שרת המשפטים על רקע מעצר הנערים

הרב יעקב אריאל, הרב חיים דרוקמן, הרב דב ליאור והרב יהושוע שפירא, גדולי הרבנים בציונות הדתית קוראים לתרום למען המשך מימון המאבק המשפטי של הקטין מכוכב השחר המואשם בהריגת ערביה סמוך לרחלים לאחר הפיגוע בברקן בו נרצחו שני יהודים.

במכתב שהתפרסם אמש קוראים הרבנים לתרום למען יציאת הצדק לאור: "לאחינו בית ישראל", נכתב, "אנו קוראים לתרום בעין יפה עבור המאבק המשפטי למען הנער, כדי שהצדק יצא לאור במהרה, בעזרת ה'. ניתן לתרום למטרה זו מכספי מעשר". שמותיהם של הרבנים חתומים בסופו של המכתב.

הקטין עצור כבר מעל כחודש ימים. תחילה נחקר בשב"כ תחת צו חריג המונע ממנו לפגוש בעו"ד. כעת, הקטין מואשם בהריגה, כאשר לפי הפרסומים, הראיה המרכזית וככל הנראה כמעט היחידה נגדו היא דגימת D.N.A שאינה חד משמעית, ולגביה התלבטו בפרקליטות מספר שבועות האם מהווה ראיה מספקת. הקטין עצמו מכחיש כל קשר למעשה. בימים אלה מתחיל משפטו בו צפוי הקטין להאבק ולהוכיח את חפותו.

משפחתו קראה לשחררו ולאפשר לו לנהל את משפטו כשהוא אינו מאחורי סורג ובריח.

"הבן שלנו כבר למעלה מחודש לא איתנו", אומרת האם. "בכלל, כל המציאות ההזויה הזאת כל כך לא קשורה אליו. לא הייתי מדמיינת את זה בחלום הכי רע שלי, עזרו לנו להציל את הבן שלנו".

האב סיפר כי נמנע מהם לבקר את בנם. "עד עכשיו מונעים מאיתנו ביקורים ואנחנו לא יודעים מה יהיה בהמשך. הוא היה בישיבה בזמן האירוע. זה ילד שיש לו אליבי, ילד שלא קשור למעשים כאלה, ילד של לימוד, ילד יציב".

"נכנסתי לתוך האולם של בית המשפט לפני שעורכי הדין שלנו נכנסו והיו שם מטעם התביעה קרוב ל-20 איש והבנתי באותו רגע הרבה יותר מקודם שזה הולך להיות מאבק ארוך ולא פשוט. חברים וחברות זה הזמן להתגייס ולהיות שותפים יחד", הוסיף האב.

בני המשפחה קוראים לבית המשפט לשחרר את הקטין לביתם ולנהל את המשפט כאשר הוא משוחרר.

"בע"ה אנו נוכיח את חפותו, אבל למה בינתיים לתת לו עונש ולהשאיר אותו במאסר? כעת יש לו חזקת החפות, מי יחזיר לו את התקופה הזו שהוא עצור ללא סיבה?", אמרו בני המשפחה. "אנו מקווים שבדיון הבא בית המשפט ישחרר אותו, ואנו נוכל לנהל את המאבק המשפטי ללא קשיים עד שהצדק ייצא לאור".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד