בע"ה ט"ו ניסן תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רוב הציבור הכריע: בעד עידוד הגירה ונגד מדינה פלסטינית

סקר מיוחד חושף כי רוב מוחץ בציבור בישראל בעד עידוד הגירה מרצון לערביי עזה ונגד הקמת מדינה פלסטינית. נתונים מעניינים ומעודדים בקרב מצביעי המפלגות המחנה הממלכתי ויש עתיד

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' שבט תשפ"ד - 10:17 12/01/2024
גודל: א א א

סקר מיוחד של תנועת הריבונות שמתפרסם היום מצביע על תמיכה רחבה ברעיון לעידוד הגירה של תושבי עזה. בנוסף 50% מצד מצביעי יש עתיד מתנגדים להקמתה של מדינה פלסטינית בתוך שטחי יהודה ושומרון

 

בעוד בדרג הפוליטי והמדיני נמנעים מלעסוק בעידוד הגירה, נתונים שנחשפים בסוף השבוע, מראים על תמיכה רחבה בעידוד הגירה של ערביי עזה.

על פי סקר מכון הסקרים דיירקט פולס עבור תנועת הריבונות, שהתפרסם בכנס שנערך אמש, עולה כי התמיכה לרעיון ההגירה מגיעה גם מצד מצביעי יש עתיד והמחנה הממלכתי. כמו כן, ישנה התנגדות מצד מצביעי מפלגות אלו גם להקמתה של מדינה פלסטינית בתוך שטחי יהודה ושומרון.

על פי נתוני הסקר, 74% מאזרחי ישראל מתנגדים להקמתה של מדינה פלסטינית בשטחי יהודה ושומרון, לעומת 20% בלבד שתומכים בכך. בנוגע לשאלת עידוד ההגירה מרצון של ערביי עזה, 76% מהנשאלים השיבו כי הם בעד עידוד הגירה לעומת 16% שהביעו את התנגדותם.

נתון מעניין נוסף שנחשף, הוא כי 71% מקרב מצביעי המחנה הממלכתי השיבו כי הם בעד עידוד הגירה מרצון של תושבי עזה. בנוגע לשאלת האפשרות להקמת מדינה פלסטינית בשטחי יו"ש אחרי הטבח בשמחת תורה, השיבו 69% ממצביעי המפלגה כי הם נגד אפשרות זאת. רעיון עידוד ההגירה בולט גם בקרב מצביעי יש עתיד, כאשר 61% ממצביעי המפלגה אמרו שהם בעד הרעיון ואילו -24% בלבד התנגדו לו. לשאלת המדינה הפלסטינית, 50% ממצבי המפלגה אמרו שהם נגד האפשרות להקמתה של מדינה פלסטינית לעומת 38% בלבד שהביעו את תמיכתם.

"נתוני הסקר מצביעים באופן ברור כי ישנה התנגדות חד משמעית מצד אזרחי ישראל להקמתה של מדינה פלסטינית", אומרות ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר. לדבריהן "הנתונים מראים באופן ברור שישנה תמיכה מלאה בעידוד הגירה והשלמת ייעדי המלחמה כפי שהציבו אותה ראשי המדינה. מדובר באיתות חשוב לראש הממשלה, לשרים ולחברי הקבינט שנדרשים לבצע את רצון העם ולהוריד את רעיון המדינה הפלסטינית, שאותה העלה שוב בלינקן במהלך ביקורו השבוע, מהפרק. רק שליטה ישראלית מלאה על עזה, ביטחונית ואזרחית, תבטיח יציבות ושקט באזור, וכך יש על מדינת ישראל לפעול".

המדגם נערך על ידי שלמה פילבר וצוריאל שרון באמצעות דיירקט פולס בע"מ עבור ותקין בוטיק בתאריך ה- 10 בינואר2024, באמצעות מערכת דיגיטלית בשילוב פאנל, בקרב 564 נדגמים בוגרים (18+) המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הכללית בישראל. טעות הדגימה הסטטיסטית 4.5% ± בהסתברות של 95%.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד