בע"ה י"א סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"תג מחיר" בכפר קאסם ובג'בע

צמיגי כ-30 כלי רכב נוקבו בכפר קאסם, על פי החשד בידי יהודים. בסוף השבוע התרחש אירוע דומה בגוש עציון לאחר ההרס בבת עין

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד כסלו תשע"ט - 13:39 02/12/2018
גודל: א א א
תג מחיר שאירע לאחרונה. ארכיון (המשטרה)
תג מחיר שאירע לאחרונה. ארכיון (המשטרה)

צמיגים של כ-30 כלי רכב בבעלות ערבים נוקבו הלילה בכפר קאסם הסמוך לראש העין במרכז הארץ. אלמונים, על פי החשד יהודים, הגיעו לכפר במהלך הלילה וניקבו את צמיגי הרכבים. על משאית שחנתה בסמוך נכתבה הכתובת "יהודים לא שותקים".

כוחות משטרה ושירות הבטחון הכללי הגיעו למקום בשעות הבוקר, גבו עדויות מתושבים, אספו ממצאים והחלו בחקירת האירוע.

כמו כן ביום שישי האחרון התגלו בכפר ג'בע בגוש עציון כתובות "נקמה בת עין", ו"פינוי בת עין" וצמיגים של מספר כלי רכב נוקבו על ידי אלמונים.

ככל הנראה בוצע הדבר בתגובה להרס המבנים ביום חמישי על ידי שוטרי מג"ב ופקחי המנהל האזרחי. כזכור ביום חמישי ביצעה המשטרה מסע הרס אלים בגבעת גאולת ציון בבנימין וכן ביישוב בת עין ב' בגוש עציון.

לקול היהודי דווח כי שוטרי מג"ב הפעילו אלימות קשה כנגד שתי תושבות שהיו באחד הבתים שנהרסו בגאולת ציון. האלימות כללה פגיעות קשות וחריגות בנשים. בנוסף דווח על כך שחפצים נעלמו מהבית, ונבדק חשד שנגנבו בידי הכוחות או הפועלים הערבים.

בבת עין הרסו הכוחות מבנה שירותים שנבנה סמוך לבית הכנסת וכן מבנה בחצר אחת המשפחות. בבת עין זעמו על ההרס ואמרו כי ההרס ביישוב בא בעת שביתו של רוצח ארי פולד הי"ד שנרצח בצומת הגוש הסמוכה לבת עין טרם נהרס. 

בתגובה שהוציאו תושבים אמרו כי "אנו רואים כי שוב מדינת ישראל התבלבלה בין האוהב לאויב, והחליטה להרוס חלק מבית הכנסת ביישוב 'מרחבי דוד' (בת עין ב').  את ההרס יזמה ממשלת 'הימין' בראשותו של מי שנהיה שר הבטחון, נתניהו. על ביתו של רוצח ארי פולד הי"ד בצומת הגוש עדיין מתפלפלים במערכת האם וכיצד להורסו. מכך עלינו ללמוד: בניין הארץ וגאולתה לא יבואו מהממסד ומוסדותיו כפי שמתנהלים כיום", אמרו התושבים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד