בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שוב: צה"ל השתמש בבואש והשחית תפילין וספרי קודש - תיעוד

צפו: הלילה הגיע כח צבאי שהתיז בואש במתחם "הלבנים", ופגעו בספרי קודש וזוגות תפילין. "ביזיון - זה מה שצה"ל עושה?"

  • אלחנן גרונר
  • ו' טבת תשע"ח - 14:47 24/12/2017
גודל: א א א

צילום: צבי סוכות

שוב צה"ל משתמש בבואש בניסיון לפגוע בהתיישבות יהודית בשומרון. כוחות צבא הגיעו הלילה עם מכת"זית לגבעת הלבנים (אור האורות) הסמוכה למעיין עמשא בעלייה לישוב הר ברכה שבשומרון. לאחרונה שבו להתגורר במקום נערים יהודים, ובצה"ל מיהרו להוציא למקום צו שטח צבאי סגור. 

מדובר במבנה נטוש שבו בריכת מים בה נוהגים תושבי האזור לטבול.

אלא שהלילה שוב החליטו בצבא להשתמש בנשק החדש למלחמה בגבעות - בואש. הכוחות התיזו את החומר המסריח על פני המבנה כולו, ולטענת הנערים אף ריכזו את הציוד שלהם שכלל ספרי קודש ותפילין, והתיזו את החומר המסריח גם עליו.

צילום: צבי סוכות

במקום שררה צחנה כתוצאה מהחומר, וספרי הקודש נפגעו. צבי סוכות, מנכ"ל תנועת "עוצמה יהודית" הגיע למקום לאחר שהנערים חילצו את רוב תשמישי הקדושה, אך נתקל גם הוא בסידור שהשוחת כתוצאה מחומר הבואש.

צבי סוכות מעוצמה יהודית אמר היום: "זה פשוט ביזיון. זה מה שצבא הגנה לישראל עושה? הלב נקרע כשרואים את האובססיה של משטרת ש"י למלחמה בנוער שמיישב את הארץ. נדמה שכל האמצעים כשרים כולל ביזוי סמלי יהדות מקודשים".

למרות פנייתנו, דובר צה"ל טרם הגיב לטענות שעלו בכתבה במשך זמן רב. בשעות הערב נמסר מדובר צה"ל כי: "כוחות הביטחון פועלים על מנת למנוע הגעה בלתי חוקית למרחב בו ממוקמים מבנים פלסטינים, אשר מהווה מרכז חיכוך. נדגיש כי במסגרת פעילות האכיפה אמש נערמו תשמישי הקדושה שנמצאו במקום והונחו בחדר נפרד על מנת למנוע כל פגיעה בהם. צה"ל יעשה כל שביכולתו על מנת לאתר את בעלי הספרים ולהשיבם אליהם."

יש לציין כי מדובר לכל הפחות בפעם הרביעית בה משתמשים בצה"ל ומג"ב בבואש נגד נקודות התיישבות של יהודים.

בערב יום כיפור האחרון הגיעה מכת"זית שהתיזה בואש בגבעת מגיני ארץ. מספר שבועות קודם לכן התיזה מכתז"ית חומרת בואש בגבעת הלבנים (אור האורות), ובפעם נוספת שפכו שוטרי מג"ב ג'ריקנים של חומר בואש בתוך מבנה במגיני ארץ.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד