בע"ה ה' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נעצר קטין שאמר: "נמאס לי מהצווים המנהליים"

קטין הנמצא זמן רב תחת הגבלות מנהליות נעצר לאחר שהביע בפני השוטרים את תסכולו מהצווים המגבילים. חוננו: "נפעל להבהיר למשטרה כי היא אינה מעל החוק"

  • דוד אור שחר
  • ל' תשרי תשע"ט - 09:47 09/10/2018
גודל: א א א

 

א', הוא  קטין בן 16 שנעצר בחשד לביצוע עבירה שהתקיימה כחודש וחצי לפני המעצר, בעקבות מידע מודיעיני חדש.

שופטת בית המשפט לנוער בירושלים חוי טוקר פסקה כי עקב הזמן הרב שעבר מרגע ביצוע העבירה לכאורה עד להוצאת צו המעצר ועצירת הקטין, יש לשחררו בערבות ובתנאים מגבילים.

בערר שהגישה התובעת ניסתה המשטרה לשנות את הסיבה לשיהוי הארוך במתן צו המעצר, וכן הסבירה את חשיבותו של המידע המודיעיני שנמסר לה אשר בעקבותיו עלה הצורך לעצור את הקטין.

לעומת זאת, עו"ד אביחי חג'בי מארגון חוננו שמייצג את הקטין טען כי "מידע מודיעיני אינו מילת קסם", והוסיף כי המשטרה חקרה כבר שלושה חשודים אחרים במקרה בעקבות מידע מודיעיני, ושחררה אותם - "מה שמאיר באור חלש את המידע המודיעיני", לדבריו.

עוד התייחס עו"ד חג'בי בדיון לטענת המסוכנות שהעלתה המשטרה, בציינו שעברו מספר ימים מרגע קבלת המידע המודיעיני, עד להוצאת צו המעצר ועצירת הקטין בפועל, זאת בנוסף לחודש וחצי שעברו מרגע ביצוע העבירה לכאורה עד לקבלת המידע המודיעיני הנ"ל. לדבריו, יש בשיהוי הארוך "טעם לפגם", וניתן ללמוד מכך שהקטין אינו מסוכן.

שופטת בית משפש המחוזי לנוער שדנה בערר, חיה זנדברג, החליטה לדחות את הערר שהגישה התובעת, ושחררה את הקטין בכפוף להפקדת סכום כספי. 

"התנכלות ארוכה" - במבצע מיוחד שוטרים עוצרים את הקטין באלימות. (ארכיון. אוריאל דויטש הקול היהודי) 

  | צו מנהלי ביציאה מבית המשפט

ביציאה מבית המשפט קיבל הקטין צו מנהלי, בו נכתב כי עליו לשהות במעצר בית לילי בבית הוריו בירושלים, להתייצב בתחנת המשטרה באופן יומיומי וכן נאסר עליו לדבר עם מספר אנשים.

יומיים לאחר מתן הצו המנהלי באו שוטרים לביתו על מנת לוודא את קיום הצו. במהלך ביקורים סיפר להם הקטין כי אינו מתכוון לקיים את הצו וכי נמאס לו מהצווים המנהליים, אז החליטו לעצרו.

בדיון המעצר שהתקיים בבית משפט השלום בירושלים טען עורך דינו של הקטין כי באמירתו אין חשד סביר לביצוע עבירה, וכי "בסופו של יום הם הגיעו כשהוא היה בבית". שופטת בית משפט השלום חוי טוקר החליטה לשחררו שוב ממעצר ללא כל תנאי, היות "ואף לגישת המבקשת המשיב לא הפר את הצו באמירה שלו", וטענה כי אמירתו של הקטין אינה מהווה סיבה למעצר.

עו"ד אביחי חג'בי מארגון חוננו שמייצג את הקטין מסר "מדובר בהתנהלות שערורייתית. משטרת ישראל עוצרת פעמיים את מרשי, קטין בן 16 נעדר עבר פלילי, מבלי שום סיבה וטעם. במהלך הימים הקרובים אנו נפעל למצות את זכויותיו בדמות תביעה אזרחית שתבהיר למשטרת ישראל כי היא אינה מעל החוק".

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד