בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שוטרים מנעו בניית בית כנסת בשומרון

שוטרי מג"ב התעמתו אמש עם תושבים בשכונת קומי אורי ביצהר ומנעו מהם לבנות בית כנסת במקום. חמישה תושבים נעצרו, בהם אב ל-7. אחד העצורים: "שמח להעצר על ארץ ישראל"

  • א' ניסן תש"פ - 12:41 26/03/2020
גודל: א א א

עשרות שוטרים הגיעו אתמול (רביעי) בשעות אחר הצהרים לשכונת קומי אורי ביצהר. השוטרים הגיעו למקום וניסו למנוע את המשך בניית בית הכנסת בשכונה. חמישה מהנוכחים במקום שהמשיכו לבנות את בית הכנסת נעצרו אך שוחררו לאחר מכן. במשמר הגבול טענו כי העצורים תקפו את השוטרים, אולם הם נחקרו רק בגין הפרת צו שטח צבאי סגור.

לאחר מעצר החמישה התעמתו השוטרים עם נערים ותושבים אשר הגיעו למקום למחות על המעצר. השוטרים השליכו לעבר המוחים רימוני הלם וירו לעברם כדורי ספוג ורימוני גז.

בין העצורים בשטח בית הכנסת אב ל-7 מיצהר, עצור נוסף הוא מאיר אטינגר תושב היישוב יצהר. אטינגר ביקש מהשוטרים לעצור אותו ולאחר דקות ארוכות שהם סרבו הוא נעצר. "רוצים להחריב את ארץ ישראל. ניסו להפריע לבניה בארץ ישראל. הם לא רצו לעצור אותי במשך 20 דק', אני ביקשתי להעצר. לא התנגדתי, אני שמח להעצר על זה שאני פה בארץ ישראל. ניפגש בהצהרה בבית המשפט." מסר.

עו"ד נתי רום המייצג את העצורים מטעם ארגון חוננו מסר "מדובר בחשודים שאינם חשודים בשום תקיפה, נעצרו בחשד להפרת הוראה חוקית, כל חטאם הוא חשד שבנו בית כנסת. תמוהה בעיני שמשטרת ישראל מוצאת לנכון בימים קשים אלו, להתעסק בזוטות ולהגביל תנועה ופגיעה בזכויות אדם, ובפרט כאשר מדובר בעובדים חיוניים למשק בתחום הבניה. מרשיי הותקפו במהלך מעצרם בידי השוטרים, נציין גם כי השוטרים אינם מקפידים על כללי משרד הבריאות וע"פ תקנות לשעת חרום בעניין הקורונה."

שמואל (זנגי) מידד מנכ"ל חוננו הגיב מוקדם יותר להכרזה על שטח צבאי סגור על השכונה ביצהר "מדהים. נער הייתי, גם זקנתי ולא ראיתי תופעה כזאת. כולנו בטלטלה, והלב של כולנו מבקש שינוי בהתנהלות. המשטרה מגיעה להרוס ולהחרים התיישבות יהודית בארץ שלנו, ואפילו אינה רואה צורך בשמירה על הוראות משרד הבריאות. אני תפילה שמשטרת ישראל תעדיף לבחור בשליחות החשובה והטובה שמוטלת עליה בהתאם לתקופה ולמצב, למען כולנו, תשיל מעליה את התפקודים הלא ראויים וישאירו אותם לנחלת העבר."

יום קודם לכן, הגיעו שוטרי מג"ב לשכונת קומי אורי, והכריזו על השכונה כשטח צבאי סגור. השוטרים הגיעו לאזור בית הכנסת בשכונה, וביקשו מתושבי יצהר שעסקו במקום בבניה ובפריקת משאית חומרי בניין לעזוב את המקום. בעקבות הגעת השוטרים למקום נוצרה מהומה ועימותים בין השוטרים לתושבים.

מטעם הישוב יצהר נמסר, כי "אנו מבקשים מצה"ל וממג"ב לעזוב באופן מיידי את הגבעה. לא יתכן כי בימים בהם עם ישראל כולו הולך לקראת סגר, משימה בדחיפות כזו היא פרובוקציה בדמות מניעת שיפוץ בית כנסת ביצהר ומעצר של תושבים. אנו מבקשים משר הביטחון בנט להורות באופן מיידי למשטרה לעצור את הפרובוקציה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד