בע"ה ה' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שורת ח"כים לשר אוחנה: "הקם ועדת חקירה חיצונית"

ח"כים ממספר מפלגות בעקבות הרג אהוביה סנדק ז"ל: "חוששים מתהום שעלולה להיפער בין המשטרה לחלקים בציבור - הקימו ועדת חקירה חיצונית"

  • יח"צ
  • ט"ז טבת תשפ"א - 16:53 31/12/2020
גודל: א א א

ח"כים ממגוון סיעות פנו היום (חמישי) לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה וקראו לו  להקים ועדת חקירה חיצונית לבדוק את התנהלות ימ"ר ש"י בעקבות הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל וזאת מחשש כי בעקבות האירוע תיפער תהום בין משטרת ישראל לחלקים בציבור.

על המכתב חתמו 19 חברי כנסת מסיעות מגוונות, בהן, הליכוד, ש"ס, יהדות התורה, ימינה, הבית היהודי והאיחוד הלאומי. תחילה כתבו הח"כים כי "כואבים את האירוע המזעזע בו נהרג הנער היקר אהוביה סנדק ז"ל במהלך מרדף משטרתי שהסתיים בתאונה קשה. מדובר בארוע חמור ביותר, כואב וחסר תקדים".

"אנו חוששים מתהום שעלולה להיפער בין משטרת ישראל ובין חלקים גדולים בציבור, בדגש על בני הנוער, בעקבות הטרגדיה הזו," הוסיפו.

חברי הכנסת הביעו בפני השר את תחושות הציבור "קיימת תחושה בציבור של סדר עדיפויות שגוי, בו מוקצים משאבים אדירים לטיפול בקבוצה קטנה של נערים בני ההתיישבות, בעוד אירועים לאומניים ופליליים רבים הפוגעים במתיישבים ובכוחות צה"ל יום יום, אינם מטופלים כלל במקרים רבים." נכתב.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

לסיום קראו להקים ועדת חקירה "יש חשיבות גדולה ביותר להשיב את האמון. אין דרך אחרת לעשות זאת מלבד הקמת ועדת חקירה חיצונית.ועדת בדיקה משטרתית, או בדיקה נקודתית של מח"ש, אף שהן חשובות, לא ישיבו את אמון הציבור, והנזק הוא של כולנו. אנו פונים אליך להפעיל את סמכותך כשר לביטחון הפנים ולהקים ועדת חקירה חיצונית לבדיקת הנהלים של המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י."

על הפניה חתמו השר הרב רפי פרץ, וחברי הכנסת מיקי זוהר, עמית הלוי, אריאל קלנר, שלמה קרעי, מאי גולן, ישראל אייכלר, מתן כהנא, קטרין שטרית, יצחק פינדרוס, אליהו ברוכי, מאיר פורוש, בצלאל סמוטריץ אופיר סופר, איילת שקד,  משה ארבל, מיכאל מלכיאלי, משה אבוטבול.

נציין כי את החשש מתהום שתיפער בין הציבור למשטרה העלו כבר לפני מספר ימים כ-15 ראשי רשיות ביו"ש וכן מעל 170 רבנים ורבניות, אשר כתבו לשר כי הקמת ועדת חקירה חיצונית, היא הפתרון להשבת אמון הציבור.

בתוך כך ח"כ בצלאל סמוטריץ' צייץ בטוויטר "לאותו "גורם בטחוני" המתדרך: אם אתם רוצים להרגיע את הרוחות ולהחזיר את האמון שאבד הדרך היא לא לתדרך עיתונאים אלא לפרק את הצח"מ המשותף המגוחך הזה ולנהל חקירה אמיתית ואובייקטיבית, וכמובן, לסגור את ימ"ר ש"י ולהפסיק את הרדיפה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד