בע"ה כ"ד אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שטחים חקלאיים באיתמר עולים באש

בעקבות הצתה של ערבי אמש בה נשרפו שטחים חקלאיים גדולים של חווה ליד איתמר פרצו שריפות גם הבוקר (ה') האש שורפת אלפי דונמים חקלאיים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' סיון תשע"ט - 11:53 06/06/2019
גודל: א א א
השריפות באיתמר מתי עמר TPS
השריפות באיתמר מתי עמר TPS

שריפות משתוללות משעות הבוקר באיזור היישוב איתמר שבשומרון סמוך לגבעות הממוקמות בצידו המזרחי של היישוב.

השריפות מכלות שטחי מרעה גדולים וכן שדות חיטה השייכים לאיתמר כהן, בעל חווה מזרחית לאיתמר. על פי הדיווחים הנזקים לחווה בנתיים עומדים על 700,000 ש"ח. סמוך לשעה 11:00 הבוקר דווח כי השריפות מתחזקות ובעקבות התחזקות של הרוחות השריפות מתקדמות במעלה ההר לכיוון בתי תושבים. 

מתנדבים רבים מכל האיזור הוקפצו לסייע  אך טרם הושגה שליטה על האש בשלב זה (11:40).

אמש  (רביעי) הציתו ערבים מטעים הסמוכים למשק אחיה שבקצה הישוב שבות רחל בשישה מוקדי הצתה. במשך שעות רבות עמלו צוותי כיבוי יחד עם שני מטוסי כיבוי על מנת לכבות את השריפה, שכילתה מאות דונמים ועצי זית.

אלא שבסמוך לשעה שלוש אחר הצהרים, הציתו ערבים שריפה נוספת בסמוך לישוב אחיה. בתיעוד של תושבת הסביבה ניתן לראות את הערבים מציתים את האש בסמוך לישוב ונמלטים לכפר. כתוצאה מהשריפה נגרם נזק רב לתשתית מערכת המים של ישובי גוש שילה והאיזור נחסם לתנועה במשך מספר שעות.

בישוב אחיה אמרו כי ההצתה התאפשרה "הודות להיכרות המציתים עם השטח".

לדברי תושבים בישוב, "רק לפני חודש נכנסו ערביי ג'אלוד באבטחת כוחות הביטחון לבצע חריש סמוך מאוד למקום ההצתה, והיום מתברר שוב שלכל כניסה שכזו יש מחיר".

עוד הוסיפו באחיה כי: "באורח נס הושגה שליטה על השריפה בסמוך מאוד לקו הבתים הראשון וכך נמנעה פגיעה קשה הרבה יותר, אך אנו קוראים לראש הממשלה ושר הביטחון להוסיף את מרכיבי הבטחון הבסיסיים של שבילי ביטחון ותאורה היקפית סביב ישובי גוש שילה, ולנקוט ביד קשה כלפי המציתים על מנת למנוע מקרים דומים".


 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד