בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שיא של 80 אלף מטיילים בשומרון

למעלה מ-80 אלף איש טיילו בשומרון בחול המועד פסח. יוסי דגן: "עם ישראל מחק את הקו הירוק ברגליים, המציאות התיירותית השתנתה, השומרון בשיא פריחתו"

  • יח"צ
  • כ"א ניסן תשפ"א - 22:23 03/04/2021
גודל: א א א

 

עשרות אטרקציות המתפרסות על פני שטח רחב והכנה של המועצה האזורית הביאה שיא של מטיילים בחול המועד פסח לשומרון. 

על פי נתוני תיירות שומרון בחול המועד הגיעו לא פחות מ-80 אלף אנשים לשומרון, מתוכם לפחות 12 אלף מטיילים בהר עיבל ומזבח יהושע בן נון אזור שעלה בשבועות האחרונים לכותרות לאחר שקבוצת פלסטינים הגיעו למקום ופגעו בחומה העתיקה המקיפה את אתר המורשת ההיסטורי. 

המועצה שיקמה את ההרס בעזרת עשרות מתנדבים והצליחה להביא בחול המועד 12 אלף מטיילים כאמור, בשומרון אומרים בחיוך כי "מדובר באירוע הכי גדול על הר עיבל מאז תקופת יהושע בן נון". 

המטיילים בשומרון נהנו מסנפלינג, רכיבה על סוסים,  סדנאות ופסטיבלים שונים לכל הגילאים ולכל המשפחה. בין האתרים המתויירים ביותר בחג: המרפסת של המדינה, הגן הלאומי שומרון העתיקה, נחל קנה, ספארי הלילה ביער אלון מורה, והסנפלינג מעל הר ברכה. 

ראש המועצה יוסי דגן אומר כי המציאות התיירותית השתנתה: "עם ישראל מחק את הקו הירוק ברגליים. המטיילים הגיעו מכל הארץ, פגשנו כאן אנשים מהצפון ומהדרום שהבחירה הראשונה שלהם הייתה להגיע לשומרון".

דגן מציין כי לשומרון הגיעו מטיילים מכל גווני הקשת: "היה מיוחד לראות את עם ישראל נהנה מאתרי התיירות בשומרון, השמים הסגורים הביאו את הישראלים לגלות את אתרי הטבע הייחודיים של יו"ש בכלל והשומרון בפרט"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


58 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד