בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שני נערים עצורים בשב"כ. על האחד נאסר לפגוש עו"ד

שני נערים נעצרו במהלך נסיעה ברכב בגוש עציון. אחד מהם נחקר בשב"כ ולא יוכל לפגוש עו"ד. עו"ד נתי רום "השב"כ משתמש בכלי דרקוני אנטי דמוקרטי"

  • יח"צ
  • ה' טבת תש"פ - 12:16 02/01/2020
גודל: א א א

בלשים ושוטרים מהמפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י עצרו לפנות בוקר שני נערים שנסעו ברכב באזור גוש עציון. במשטרה טוענים כי היו בדרכם לבצע "תג מחיר".

מיד לאחר מעצרם, הוצא כנגד אחד הצעירים, כבן 18, צו מיוחד האוסר עליו לפגוש עורך דין למשך ארבעה ימים והוא הועבר למתקני השב"כ לצורך חקירות. יחד איתו נעצר קטין נוסף כבן 15.

עו"ד נתי רום תקף את הצו החריג האוסר על איסור מפגש, ואומר כי "שוב השב"כ משתמש בכלי דרקוני אנטי דמוקרטי כנגד צעיר יהודי. היום כשביקשתי לפגוש את הצעיר נאסר עלי והוצג לי צו האוסר עליו לפגוש עו"ד למשך 4 ימים. נפגשתי עם הקטין, במהלך המעצר הופעלה כנגדו אלימות, ולא אפשרו להוריו להיות נוכחים בחקירתו כנדרש בחוק, עד כה לא ברור לנו מדוע נעצרו. אנו נדרוש היום בבימ"ש את שחרורם".

שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה אופיר כתבי ריבלין דחתה את בקשת המשטרה להאריך ב-8 ימים את מעצרו של הקטין אשר נעצר הלילה בגוש עציון, והורתה על שחרור למעצר בית למספר ימים. לבקשת המשטרה עיכבה השופטת את השחרור לצורך בחינת הגשת ערר בידי המשטרה.

בתוך כך, מעצרו של הבגיר אשר בצו חריג נאסר עליו לפגוש בעו"ד הוארך עד יום שני, תוך שבית המשפט מקבל רק באופן חלקי את בקשת המשטרה. את העצורים ייצגו עו"ד נתי רום ועו"ד עדי קידר מארגון חוננו.

עו"ד עדי קידר מסר לאחר הדיון "מדובר במעצר של היסטריה ופאניקה של רשויות הביטחון, לאחר תגי מחיר בתקופה האחרונה. ע"פ ההחלטות שניתנו היום בבימ"ש הובהר שאין קשר בין החשודים לתגי המחיר, יש טענה שהיה תכנון בלבד לבצע משהו, לא בוצע דבר ולא נתפס דבר. בימ"ש אכן שחרר את אחד הקטינים, ובאשר לבגיר מעצרו הוארך לתקופה קצרה ואני מקווה שבסופה גם הוא ישוחרר".

עו"ד רום הוסיף "אנחנו שמחים שבימ"ש לא התרשם מהחשדות והסעיפים הרבים בבקשה שהגישה משטרת ישראל כנגד החשוד הקטין, וקבע כי אין חשד סביר. הקלות שבה המשטרה בכלל וימר ש"י בפרט עוצרים נערים צעירים תוך הפעלת אלימות, למרות שלא היה קשר עין לאירוע כזה או אחר. בטח גם שמדובר בשימוש בצווים דרקוניים של איסור מפגש עם עו"ד. אנו מקווים שהאכיפה המסיבית והבררנית הזו תיפסק לאלתר".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד