בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
תיעוד האלימות:

שעות לאחר הקמת הבית: הרס ואלימות משטרתית בקומי אורי

תושבי קומי אורי בנו בתוך שעות ספורות את בית המשפחה שנהרס לפני מספר חודשים בידי צה"ל והמשטרה. שעות לאחר מכן, הגיעו שוטרים שבאלימות הרסו את הבית מחדש / תיעוד מהאלימות

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח תמוז תש"פ - 09:46 10/07/2020
גודל: א א א
(דוברות המשטרה)
(דוברות המשטרה)

מספר חודשים לאחר שנהרס בידי צה"ל והמשטרה, הצליחו תושבים, בעזרת תומכים נוספים, לבנות במהירות את בית משפחת זארוג בשכונת קומי אורי מחדש. אלא ששעות ספורות לאחר מכן, פשטו כוחות משטרה על המקום והרסו את הבית באלימות קשה.

כבר מספר חודשים ששכונת קומי אורי ביצהר שבשומרון נתונה תחת צו צבאי המכריז על השכונה כשטח צבאי סגור, ושוטרים מונעים מאזרחים שאינם תושבים המקום להיכנס לשטח. לפני כשלושה חודשים, הרסו צה"ל והמשטרה מספר בתי משפחות בשכונה, בהם את בית משפחת זארוג.

בתוך מספר שעות הקימו תושבים, יחד עם תומכים מהאזור, את אחד הבתים מחדש. בני המשפחה כבר נכנסו לישון שוב בביתם, ממנו גורשו כאמור לפני מספר חודשים.

אלא שבתוך מספר שעות הגיעו כוחות מג"ב ומשטרה למקום והחלו להתעמת עם התושבים.

התושבים מדווחים על אלימות קשה מצד השוטרים, שכללה בין היתר בעיטות, אגרופים והתזת גז פלפל. כמו כן דווח לקול היהודי כי השוטרים מנעו מתושבי המקום לתעד את האלימות הקשה. תושב הגבעה נעצר במהלך הפינוי.

"במהלך הלילה במבצע מיוחד הצלחנו ברוך ה' לבנות מחדש את ביתו של חברנו נריה זארוג ששלושה חודשים כוחות מג''ב מונעים ממשפחתו וממשפחות נוספות לחזור לביתם שנהרס" אומרים הבוקר תושבי קומי אורי. "לצערינו הרב, כבר תוך כמה דקות הגיעו שוטרי מג''ב והתחילו לפעול באלימות כדי לפנות את נריה ומשפחתו מהבית".

"השוטרים פעלו בכוח רב כדי לדאוג שלא יהיה תיעוד של המקום תוך הפעלת אלימות קשה על תושבים שתיעדו את מעשיהם. לאחר מכן, בחסות החשיכה וללא מצלמות הם עצרו את נריה על "תקיפת שוטר". כאשר ברור לכולם מי המותקף ומי התוקף".

"לאחר שנריה נעצר דאגו השוטרים להרוס את הבית שנבנה, תוך שהם מונעים תיעוד של מעשיהם החמורים. אנחנו דורשים מכל כוחות מג''ב לצאת מיד מקומי אורי, לבטל את הצו ההזוי שהחילו על הגבעה כבר כמעט שנה, ולתת למשפחות שביתם נהרס לחזור לנחלתם".

עוד ביקשו בקומי אורי להוסיף, כי "כמו כן אנחנו מודים לכל התושבים הגיבורים שבאו ועזרו במאבקנו על ארץ ישראל, עלה נעלה כי יכול נוכל!".

מדוברות המשטרה נמסר, כי "מוקדם יותר הבוקר הגיעו כ- 30 מתפרעים לשטח הצבאי הסגור "בכיפה סרוגה" הסמוכה ליצהר בכדי לבנות על ידי לוחות עץ מבנה לא חוקי אשר נהרס בעבר. צוותים של מג"ב ומשטרה שהוקפצו לאזור בכדי לפנותם נתקלו בחסימות צירים ואלימות שכללו הבערת צמיגים והשלכת חפצים לעבר הכוחות. כאשר הגיעו הכוחות לפנות את המתפרעים, הם נתקלו באלימות קשה שכללה שימוש בגז פלפל, השלכת חפצים ואגרופים כלפי כוחות הביטחון וכתוצאה מכך 2 שוטרים נפצעו באורח קל, האחד מאגרוף והשני מגז פלפל והם הועברו לטיפול רפואי".

"לאחר ששוטרי מג"ב החזירו את הסדר למקום פירקו השוטרים את המבנה הלא חוקי והלא בטיחותי שבנו המתפרעים", אמרו במשטרה.

מהישוב יצהר נמסר בתגובה, כי "מדובר באירוע שהחל בבניית בית חדש על חורבות בתים שנהרסו בידי כוחות הביטחון לפני כחודשיים. שוטרי המג"ב שהגיעו למקום ללא תגים וחלקם ללא מסכות הפעילו אלימות קשה כלפי תושבים שלא עשו דבר".

"אנו רואים בחומרה את תפיסת הגבעה על ידי כח מג"ב במשך תקופה ארוכה, דבר שלא נעשה מעולם מול שום כפר ערבי, ועוד יותר את הפעלת האלימות הקשה שלא לצורך. אנו כמובן מתנגדים מכל וכל להשלכת האבנים ואין בישוב יצהר מקום לתופעות כאלו".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד