בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תגובות לחשיפת הקול היהודי: "למצות את הדין עם המצית מ'בצלם'"

ראש מועצת הר חברון: "הסרטון מבהיר מי בא להתסיס ולהרוס". ישראל שלי: "התנכלות שיטתית כדי להתיש ולנצח את התושבים היהודים". ח"כ סמוטריץ': "זו השיטה שלהם כבר שנים רבות - כורתים זיתים ומציתים כדי להאשים את המתיישבים".

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ט תשרי תשפ"ב - 22:37 05/10/2021
גודל: א א א
באסל אל אדרה. מתוך סרטון ממצלמת הקסדה של חייל צה"ל (צילום מסך ערוץ 12)
באסל אל אדרה. מתוך סרטון ממצלמת הקסדה של חייל צה"ל (צילום מסך ערוץ 12)

חשיפת הקול היהודי על כך שפעיל בצלם באסל אל אדרה חשוד בהצתת במנה באירועים בכפר מופקרה בנסיון לייצר עלילת דם כנגד יהודים מכה גלים ומעוררת תגובות רבות. בנוסך פורסם גם סרטון ממצלמת קסדה של חייל שבו נראה הפעיל כאשר הקצין מתעמת איתו על רקע ההצתה שלדבריו ראה זמן קצר קודם לכן.

מארגון "ישראל שלי" נמסר בתגובה: "בכל שבת מגיעים פורעים ערבים בחסות אנרכיסטים מהשמאל ומטרידים את היישובים היהודים ואת החוות היהודיות באזור. לא סתם הם באים במיוחד בשבת ובחג. הכל שיטתי, מאורגן, ממומן היטב. פעם זה היה עזרא נאווי, הפדופיל המורשע, שנתפס על חם שהוא מודה על הסגרת מוכרי קרקעות פלשתינים לרש"פ. היום זה אחרים. העיקר נשאר אותו דבר: התנכלות שיטתית מאורגנת וממומנת היטב, כדי להתיש ולנצח את התושבים היהודים. הם לא יצליחו".

חה"כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר הציונות הדתית בתגובה: "מי שמכיר את הפרובוקציות של בצלם ושאר החברים האנרכיסטים שלהם לא אמור להתפלא. זו השיטה כבר שנים רבות. כורתים זיתים כדי להאשים את המתיישבים, מציתים כדי להאשים את המתיישבים. האמת היא שהם לא התחילו בזה. כאלו היו עלילות הדם האנטישמיות נגד יהודים לכל אורך שנות הגלות.הנקודה היא שאנחנו כבר לא בגלות. אנחנו במדינה יהודית ריבונית. והעובדה שהמשטרה והפרקליטות מגיבות לעלילות הדם הללו כפי שהגיבו השלטונות בעיירות הגלות, קונות אותן ומתעמרות במתיישבים היא חמורה ומקוממת".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

מארגון "עד כאן" נמסר: "איננו מופתעים מהחשיפה בה פעיל ארגון "בצלם" הצית מבנה פלסטיני תוך שהוא צועק שיהודים עשו זאת, וזאת בהתאם למדיניות של הארגון להכפיש חיילים ומתיישבים. זו עוד אחת מעלילות הדם של "בצלם" כנגד המתיישבים וחיילי צה"ל. אנו קוראים לרשויות החוק למצות את הדין עם המצית מ'בצלם'. כמו שחשפנו בעבר, עובד מרכזי בבצלם באותו אזור היה מעורב בהסגרת מוכר קרקעות פלסטיני לבטחון המסכל הפלסטיני. חשוב שהציבור וגורמי האכיפה יבינו שמדובר בארגון שמייצר פרובוקציות אלימות ויש להתייחס אליו בהתאם".

ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי אומר בתגובה: "הסרטון מבהיר מי בא להתסיס, מי בא להרוס ,ומי במשך תקופה ארוכה  מגיעים כדי לשנות את הנרטיב ולהשפיע על שופטי בג"ץ שאמורים להכריע בעתירה לסילוקם משטח האש ,שאליו הם פלשו. פעם אחת נתפס ערבי מפיל את עצמו ושולח תמונות לכל העולם כאילו פגעו בו.

ופעם נוספת נתפס עוד פלסטיני מצית מחסן ציוד של עצמו וצעק שהיהודים גרמו לכך. אם לא היו המצלמות, בכל מקום היו מאמינים לפרובוקציות. אני דורש במיידי לעצור את כל מחרחרי הריב ומבצעי הפרובוקציות , דוגמת המצולם בכתבה המוכר לגורמי הבטחון".

מילה קטנה לסיום:

השמעת הקול היהודי דורשת כסף ומשאבים רבים.

רק בזכותכם, ובזכות השותפים שלנו, אנחנו מצליחים לפעול ולחשוף את מה שבכלי התקשורת האחרים לא רוצים שתשמעו.
הצטרפו עכשיו לקול היהודי - יחד נשנה מציאות!

לתרומות לחצו כאן >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 58 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד