בע"ה ט"ו ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תושבי בנימין פרצו את המחסום בדרך לירושלים

לאחר שנים של עיכובים והבטחות שווא שלא מולאו פרצו תושבי בנימין את כביש הטבעת המחבר את ענתות לירושלים

  • דוד אור שחר
  • ח' אלול תשע"ח - 12:57 19/08/2018
גודל: א א א
מחסום
מחסום

תושבי בנימין מצפים כבר תקופה ארוכה לפתיחת כביש הטבעת המחבר בין ענתות לירושלים ומהווה למעשה כניסה נוספת לעיר ופתיחתו תקל מאוד על תנועת הרכבים לירושלים.

הכביש עצמו כבר נסלל במלואו, אך הוא סגור לנסיעה בשל קשיי התנהלות של המשרד לביטחון הפנים, זאת למרות שכל התקציבים כולל לשכירת מאבטחים נמצאו והועברו למשרד.

הבוקר, במבצע שתוכנן בחשאיות, החליטו ראש מועצת מטה בנימין אבי רואה וסגנו והמועמד לראשות המועצה ישראל גנץ, יחד עם דני סייג מוועד הישוב אדם ומיקי בן אריה, יו״ר הועד בענתות, כי לא ניתן להמתין.

בערוץ 7 פורסם כי הארבעה יצאו לפעולת מחאה עם תושבים נוספים במהלכה פרצו את המחסום ופתחו את הכביש לטובת תושבי בנימין. הכביש היה פתוח שעה שלמה במהלכה עברו רבים מתושבי ענתות אשר קיבלו הודעה על הפתיחה המתוכננת בשעת הבוקר

הנזקים שנגרמו לכביש עקב חוסר טיפול הינם אדירים. משרד התחבורה שיקם אותו לאחרונה בעלות נוספת של 40 מיליון ש"ח. למרות השיפוץ, המדינה מסרבת לעשות את הצעד המתבקש ולמרות שהכביש מוכן לנסיעה הוא נשאר סגור בתירוצים שונים ומשונים. התירוץ התורן הוא מחסור במאבטחים לאיוש מחסום הכניסה לירושלים, אשר על גיוסם עובדים כבר חמישה חודשים.

ראש מועצת בנימין אבי רואה ציין, "אנחנו בכביש שמחבר בין אזור ענתות עלמון לכיוון ירושלים הר הצופים, כביש שהסתיימה בו העבודה לפני כחודשיים, כביש שנשאר נעול וסגור בגלל כל מיני סיבות לא רציניות ולמעשה מעכבת את הקלת התנועה מבנימין לכיוון ירושלים. המעשה שעשינו הבוקר בא לאחר שיחות מתמשכות עם גורמים כמו השר לבט״פ, מפקד העוטף ועוד. כנראה לא אצה להם הדרך גם לאחר שהושקעו פה מאות מיליוני שקלים. אנחנו מוחים על הדבר הזה ומקווים שזה יזרז את מקבלי ההחלטות לקבל החלטה שתטיב עם האזרחים".

סגן ראש מועצת מטה בנימין והמועמד לראשות המועצה ישראל גנץ, הוסיף, "מה שקורה פה בעשור האחרון הוא תוצאה של התנהלות שלומיאלית של משרדי הממשלה. הכביש הזה הוא כביש שישפר את איכות החיים של תושבי ענתות וכל מזרח בנימין ברמה דרסטית. אנחנו לא מוכנים שעל גב התושבים שלנו יהיו קרבות. הגענו היום, פתחנו את הכביש ונתנו לתושבים לעבור תוך אבטוח של המקום. אנחנו מודים לשר התחבורה על איתור התקציב ודורשים מהשר לבטחון פנים להתעשת ולפתוח את הכביש באופן מסודר. עליו לשים קץ להתנהלות הכושלת ולויכוחים שבסופו של יום פוגעים בתושבי הישובים".

יו״ר ועד הישוב ענתות מיקי בן אריה ציין, "הכביש הזה כבר סלול 15 שנה. מיליונים הושקעו בכביש הזה ומשום מה הכל תקוע, הכביש דורש שיסעו עליו. אנחנו סובלים יום יום בפקקים, לפעמים שעה עד פסגת זאב, הגיע הזמן שהכביש הזה יפתח. גלעד ארדן, קח את זה לתשומת ליבך, תושבי ענתות הם אזרחי מדינת ישראל ומגיע להם כביש נורמלי ולהגיע בזמן לעבודה והביתה".

דני סייג מועד הישוב אדם הוסיף, "היום פרצנו את כביש הטבעת המזרחית לכיוון ירושלים. הכביש יקל על תושבי אדם ושאר תושבי בנימין. הכביש הוא מעולה וקצר ויקצר את הדרך לירושלים בצורה משמעותית. אני מקווה שהגורמים השונים יחליטו לפתוח את המחסומים ויקלו באופן משמעותי על החיים בבנימין".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד