בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תושבי בנימין פתחו את הציר החסום: "לחזור למרחבי ארץ ישראל"

עשרות תושבים מבנימין והסביבה ערכו ביום העצמאות שיירת רכבים, בקריאה לפתוח לתנועת יהודים את הצירים ביהודה ושומרון שנסגרו בעקבות הסכמי אוסלו. "אנו דורשים את פתיחת כל הצירים ביהודה ושומרון לתנועה חופשית כדי לשמור על האחיזה היהודית בארץ מולדתנו"

  • יח"צ
  • ו' אייר תשפ"א - 12:49 18/04/2021
גודל: א א א
(צילום: גאולת ציון בחזון ובמעש)
(צילום: גאולת ציון בחזון ובמעש)

תנועת 'גאולת ציון - בחזון ובמעש' יחד עם עשרות תושבים מבנימין והסביבה, ערכו ביום העצמאות שיירת רכבים בציר 449 המחבר בין הישובים כוכב השחר ועפרה, וננטש כמה שנים לאחר הסכמי אוסלו. הכביש מותר לנסיעת יהודים על פי חוק, אך בפועל ללא אבטחת הצבא, הפסיקו המתיישבים לנסוע בו. "דורשים לפתוח את כל הצירים לתנועת יהודים"

שיירת המחאה יצאה מהישוב עפרה וסיימה בישוב כוכב השחר. בדרך נסעו התושבים בציר 449, ציר שנסגר לאחר הסכמי אוסלו, ומקצר משמעותית את הנסיעה ממרכז בנימין לכוכב השחר.

הציר עובר כולו אך ורק בשטחי C וB המותרים לכניסת ישראלים, אך אף על אף פי כן נמנע צה"ל מלאבטח את הציר, ובעקבות כך הופסקה תנועת רכבים יהודיים בו.

כעת קוראים התושבים לצה"ל לחזור ולאבטח את הציר לתנועת יהודים, ולתושבי האזור לחזור לנוע בו - דבר שיגרום לפיקוד הצבאי באזור להורות שוב על הקצאת כוח לאבטחת הציר.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

מתנועת 'גאולת ציון - בחזון ובמעש' נמסר: "נסענו בשיירה לממש עצמאותנו. לצערינו צירים רבים ביהודה ושומרון סגורים לתנועת יהודים במטרה לשמור על המרחב ל"מדינת פלסטין" העתידית, ולאפשר לערבים לקבוע עובדות בשטח בחופשיות".

עוד הוסיפו המארגנים: "מתוך האמת הפשוטה שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, אנו דורשים את פתיחת כל הצירים ביהודה ושומרון לתנועה חופשית כדי לשמור על האחיזה היהודית בארץ מולדתינו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד