בע"ה ז' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תיעוד: אלימות משטרתית כלפי תושב קומי אורי

תושב ששב לביתו לקראת ערב נחסם בידי שוטרי המג"ב המוצבים בכניסה קומי אורי. התושב ביקש לעקוף את המחסום ונעצר באלימות בידי המשטרה. לדברי המשטרה, שוטר נפצע בהמשך האירוע

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' כסלו תשפ"א - 11:41 25/11/2020
גודל: א א א

תושב שכונת 'קומי אורי' ביצהר ששב בשעת לילה (רביעי) מאוחרת לביתו, נתקל בג'יפ מג"ב שחסם את כביש הגישה לשכונה.

נהג הרכב ביצע עיקוף לג'יפ, כשהוא מאיץ את מהירות הנסיעה. בשלב הזה, כך על פי עדויות מהשטח, שוטר מג"ב קפץ לעבר הרכב.

בכדי להימנע מפגיעה בשוטר, הסיט נהג הרכב במהירות את רכבו הצידה. הרכב עלה על אבנים ונגרם לו נזק.

התושב יצא מרכבו והתפתח עימות מילולי בין שוטרי המג"ב לנהג הרכב המתגורר במקום. בשלב מסוים, החלו השוטרים, כך כאמור על פי עדויות מהשטח, להכות את נהג הרכב ואזקו אותו לעיני אשתו וילדיו.

בשל האירועים, תושבים נוספים מקומי אורי ומהישוב יצהר, הגיעו למקום והחלו לצלם את השוטרים.  נהג הרכב, יחד עם תושב נוסף, נעצרו בידי המשטרה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

תושבי קומי אורי מסרו בתגובה לאירוע, כי "לא יתכן שתושב יחזור לביתו בשעת לילה ויותקף הוא ורכבו בידי שוטרים, השוטרים לא הסתפקו בהתעללות אלא אף עצרו אותו והפכו את הקורבן לתוקף".

"האירוע הזה מצטרף לשלל אירועים שהתרחשו בגבעה בשנה האחרונה, לבד ממצור משטרתי שמוטל על הגבעה ומונע מאיתנו לנהל שגרת חיים תקינה.

"אנו דורשים במיידי מאלוף הפיקוד, הוצא את השוטרים האלימים מהגבעה והסר את המצור המשטרתי שמוטל על הגבעה כבר למעלה משנה".

כבר למעלה משנה שגבעת קומי אורי ביצהר נתונה תחת מצור משטרתי, על הגבעה מוטל צו שטח צבאי סגור - אין יוצא ואין בא למעט תושבי המקום. בייביסיטר, ספק גז או קרובי משפחה, אף הם אינם מורשים להיכנס לגבעה.

מדוברות מג"ב נמסר, כי נהג הרכב התעלם מסימוני השוטרים שביקשו ממנו לעצור, הסיט את רכבו וניסה לחמוק. לדברי מג"ב, שוטר נפצע ברגלו באורח קל. עם זאת, לא נמסר כי נזקק לטיפול רפואי.

"הלוחם שתיעד את ההתרחשות הותקף על ידי החשוד שצעק לעברו "מה אתה מצלם, אני אשבור לך את הפלאפון" ובמהלך הניסיון של הלוחמים לעצור אותו וכתוצאה מההתנגדות האלימה שלו הוא נפצע בפניו".

עוד המסר מהמשטרה, כי "לאחר שנעצר החלו עשרות רעולי פנים לחסום את צירי היציאה עם אבנים ורכבים בכדי למנוע מהלוחמים להוציאו מהאזור ולהעבירו לתחנת המשטרה לחקירה. חשוד נוסף, תושב "קומי אורי" שחסם בגופו את הרכב המשטרתי של מג"ב ובו העצור, נעצר אף הוא בגין הפרעה לשוטרים וניסיון למנוע מהם להעביר את העצור לחקירה".

"בפעילות נעצרו 2 חשודים לחקירת המשטרה והיום הם יובאו לדיון הארכת מעצרם".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד